1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Vienas taško prakeiksmas, arba kaip septyniukė vėl sukūrė stebuklą

IMG 0059Gegužės 14-ąją „Juventus" sužaidė paskutines šio sezono rungtynes namuose. Labai norėtųsi, kad šis teiginys būtų neteisingas. Bet žinant, kad šeštadienį, gegužės 19 dieną, uteniškiai ketvitfinalio serijoje trečią kartą susitiks su savo priešininku „Lietuvos rytu", ir ne bet kur, o Vilniuje, „Lietuvos ryto" namuose, tikėtis dar vienų rungtynių Utenoje nelabai realu. Nors ką gali žinoti. Kaip sakoma, niekada nesakyk niekada. Ir todėl viltis, kad „Juventus" gali įveikti „Lietuvos rytą" ir sugrąžinti seriją į Uteną, gyva. Juoba kad gegužės 14-osios rungtynėse, kurios buvo antrosios ketvitfinalio serijoje su vilniečiais, visu pajėgumu atsiskleidė „Juventus" žaidėjų kovingumas, atkaklumas ir mokėjimas susikoncentruoti. Trūko labai nedaug: tik to vienintelio taiklaus metimo. Kaip vėliau spaudos konferencijoje sakė „Juventus" vyr. treneris Žydrūnas Urbonas, pralaimėti „Lietuvos rytui" vienu tašku jau tampa negera tradicija: tokiu skirtumu pralaimėta trečią kartą.


To taip geidžiamo dvitaškio pritrūko pačiomis paskutinėmis ketvirtojo kėlinio sekundėmis. Nuo „Lietuvos rytą" visas rungtynes į neviltį variusio Anthony Irelando sėkmė nusisuko tik akimirką ir krepšininko mestas kamuolys krepšio nepasiekė: „Lietuvos rytas" nugalėjo rezultatu 78:79 (serijos rezultatas 2:0). Bet toks laimėjimas vilniečiams, kaip spaudos konferencijoje pripažino „Lietuvos ryto" vyr. treneris Rimas Kurtinaitis, yra labiau panašus į pralaimėjimą. O „Juventus" komandai, pasak Žydrūno Urbono, atvirkščiai, vieno taško nesėkmę galima vadinti tikru laimėjimu. „Aš labai džiaugiuosi, kad ištesėjau duotą žodį, – sakė Žydrūnas Urbonas. – Žadėjau, kad susitikimas bus kovingas, „sunkus". Taip ir buvo".
Vienu metu vilniečiai turėjo net 18 taškų persvarą. Žiūrovai jau buvo palaidoję bet kokias viltis pamatyti lygiavertę kovą. Bet „Juventus" net nemanė nusileisti. Įkritę į duobę antrajame kėlinyje uteniškiai trečiajame ėmė lipti iš jos ir surengę spurtą 13:0 iš 18 taškų „Lietuvos rytui" paliko tik 7 (60:67). Uteniškių žaidimas ketvirtajame kėlinyje sukėlė vilniečių gretose tikrą sumaištį: metimai nekrito, kamuoliai sprūdo iš rankų, klaidos pabiro kaip iš gausybės rago. Įspūdingas Anthony Irelando ir kitų uteniškių krepšininkų – Arvydo Šikšniaus, Maksimo Korniienkos, Karolio Guščiko – žaidimas lėmė, kad „Juventus" pasivijo ir aplenkė „Lietuvos rytą" (73:72). Gaila, tas aplenkimas buvo labai trapus. Tuo vilniečiai ir pasinaudojo: Martynui Echodui sumetus baudas ir vienu tašku persvėrus rezultatą (78:79), vilniečiai šio vieno taško laikėsi įsikibę iki rungtynių pabaigos kaip skęstantis šiaudo. Paskutinis metimas buvo patikėtas Anthony Irelandui. „Užpultas" net dviejų „Lietuvos ryto" žaidėjų, amerikietis varžovų krepšį atakavo iš labai nepatogios padėties. „Juventus" beliko pripažinti „Lietuvos ryto" pranašumą.
Uteniškiams rungtynėse negalėjo padėti Dovis Bičkauskis. Sunkiai sekėsi ir nesveikuojančiam Simui Buterlevičiui. Kaip sakė „Juventus" vyr. treneris, Simas į aikštelę išbėgo tiesiai pakilęs iš ligos patalo. O Doviui, matyt, šis sezonas jau baigėsi. Užtat Jonas Zakas, nepamirštamo taiklaus metimo per visą aikštę autorius, rungtynėse gavo galimybę žaisti bene ilgiausiai per vis sezoną ir atsiskleisti kaip talentingas bei perspektyvus žaidėjas.
Daugiausia taškų „Juventus" gretose pelnė Anthony Irelandas – 25. 15 prisidėjo Maksimas Korniienko, po 12 įmetė Arvydas Šikšnius ir Karolis Guščikas. Mindaugas Kupšas ir Dino Pita pelnė po 8 taškus.
„Lietuvos rytui" 20 taškų įmetė Chrisas Krameris, Loukas Mavrokefalidis – 13, Rokas Giedraitis –12, Martynas Echodas – 8.

Joomla templates by a4joomla