1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Kviečia džiugesio, bendrystės ir draugystės šventė

IMG 0919Sakoma, geras kaimynas vertesnis už tolimą giminę. Pas gerą kaimyną bėgame ištikus bėdai, gerą kaimyną kviečiame kartu pasidžiaugti, į jį kreipiamės kasdieniuose reikaluose, pritrūkę druskos ar cukraus. Geras kaimynas visada padės, patars, išklausys.
Deja, susvetimėjimo mūsuose dabar yra nemažai. Štai ketvirto aukšto kaimynas nepažįsta gyvenančio pirmame. Ir atvirkščiai. Prasilenkdami laiptinėje tik pasisveikiname, nepalinkėdami nei geros dienos, nei paklausdami, kaip sekasi. Nusipirkęs namą naujas gatvės gyventojas, žiūrėk, jau tveria aukštą tvorą, kad tik kaimynai nepamatytų, ką jis veikia savo kieme.


Bet džiugu, kad yra pasiryžėlių susvetimėjimą iš mūsų gyvenimo išguiti. Tai – veiklūs, linksmi, visada gerai nusiteikę ir pilni sumanymų žmonės. Svarbiausia, beveik visi jie sugrįžę į gimtąją Uteną iš Vilniaus ir Kauno. Šie entuziastai – tai Tomas, Vismantė, Kristina, Audrius ir Linas. Tomas – garsiosios organizacijos „Pokšt" vadovas, Kristina ir Vismantė – socialinės platformos „City Alumni" narės, Audrius save vadina laisvuoju menininku, o Linas, vienintelis kompanijos narys, kuriam nereikėjo sugrįžti į gimtąjį miestą, – VšĮ „Utenos radijas" direktorius.
Lino pernai į žemę pasodintas kaimynų pikniko daigelis prigijo ir šiemet jau išauga į didelį, gražų medį. Tas medis visu gražumu atsiskleis gegužės 24 d. 18 val. prie Dauniškio ežerėlio. Ten, visai netoli tilto, bus rengiamas Utenos kaimynų piknikas, kuriam organizatoriai žada ne tik puikų orą, bet ir gyvą muziką, smagią draugiją, laužą, fontaną ir begalybę linksmų veiklų. Bus daug visko: pokalbių, dainų, šokių, pasiirstymų irklentėmis, ugniagesių gelbėtojų pasirodymas, net biblioteka ant ratų atriedės. O ką, gal kuris kaimynas nuspręs, kad nori ramiai padribsoti ant žolės ir paskaityti knygą. Ir štai, prašom, – knygos.
– Stengsimės, kad visiems – mažiems, jauniems ir vyresniems – būtų įdomu ir linksma, – sakė Tomas. – Tad susirinkusieji galės pasiklausyti ir kaimo kapelos, ir jaunimo grupių. Norime, kad Utena susiburtų bendrai šventei, džiugesiui ir draugystei. Juk uteniškiai – labai nuoširdūs žmonės ir, manau, noriai subėgs į kaimynų pikniką.
Apie pikniko organizavimą, bendrystės idėją, siekius burti kaimynus draugėn Tomas, Vismantė, Kristina, Audrius ir Linas kalbėjo savotiškoje didžiojo pikniko repeticijoje, „įžanginiame" piknikėlyje, kuris buvo surengtas Utenos spaudos žmonėms. Kaip ir tikrame piknike, prie Dauniškio ežero buvo parengtas stalas, nuklotas gausiomis vaišėmis, pastatytos kėdės, paklotas pledas ir net parūpinta skėčių, mat lietus tądien grasinosi pratrūkti nieko neperspėjęs. Džiugu, kad jis pikniko repeticijos nesugadino. Atvirkščiai, nekarštas, gaivus, be vėjo oras leido ramiai pasikalbėti, atsikvėpti ir pajusti bendrystės, kaimyniško nuoširdumo dvasią. Tokia vyraus ir didžiajame piknike. Suabejoti tuo neleido... poetas Petras Panavas, pirmasis pajutęs tą dvasią. Sėdintis ant suoliuko Dauniškio parke ir žiūrintis į linksmą kompaniją poetas buvo pakviestas prisijungti ir mielai tai padarė. Mažam susibūrimui poetas dovanojo šmaikštų žodį, gerą nuotaiką ir daug palinkėjimų. „Aš būtinai ateisiu į pikniką, – kalbėjo Petras Panavas. – Dar galėsiu ir eilių paskaityti. O jei sugalvosit kokių konkursų, tai naujausia mano knyga galės būti kaip prizas laimėtojams". Atsisveikindamas poetas šmaikštavo: „Va, pas jus pasivaišinau, sutaupiau „ant pietų". Todėl eisiu nusipirksiu loterijos bilietą..."
Didžiajame gegužės 24-osios piknike taip pat bus pastatyta stalų. Tie, kurie norės būti arčiau žemės, galės atsinešti pledų ir tiestis juo čia pat, pievelėje. O kad stalai nebūtų pliki, visi kviečiami atsinešti vaišių, kuriomis bus galima ne tik patiems pasimėgauti, bet (būtina!) ir kaimynus pavaišinti. O gal pavyks sumušti rekordą: pastatyti ilgiausią kaimynų stalą? O gal kito pikniko metu draugiškas kaimynų stalas jau apjuos visą Dauniškio ežerėlį? Utenos spaudos žmonėms surengtame „įžanginiame" piknikėlyje sklandė ne viena panaši mintis ir idėja. Matant didelį organizatorių užsidegimą ir entuziazmą netyčia pradedi įsivaizduoti, kaip atrodys tas ilgas ilgas stalas aplink Dauniškio ežerą. O ką, ims ir padarys. Ir turėsim dar vieną Gineso rekordą.
Taigi, mieli uteniškiai, Utenos kaimynų piknikas jus visus kviečia prie Dauniškio ežerėlio gegužės 24 d., ketvirtadienį. Visos linksmybės prasidės 18 val. ir tęsis iki vėlyvo vakaro. Nežinau, ar galima numatyti konkretų pikniko pabaigos laiką, bet organizatoriai planuoja užbaigti jį 22 val. Manau, kad norinčių pasibūti draugėj, pabendrauti bus ir po 22 val. Tik Tomas, Vismantė, Kristina, Audrius ir Linas perspėja: jokio alkoholio! Nes jo šventinei nuotaikai sukurti visai nereikia. Organizatoriai taip at ragina atsinešti ne vienkartinių indų, o indų iš savo indaujos. Be to, pasirūpinti maišeliu šiukšlėms, nes aplinką privalu palikti švarią.
Taigi, ruoškimės, puoškimės ir ketvirtadienį skubėkime į Utenos kaimynų pikiniką! Ir sumuškime Gineso rekordą.

Joomla templates by a4joomla