1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Utenos rajono savivaldybės administracijos praktikantai – progimnazijų ir gimnazijų mokiniai

IMG 1600Viena gegužės pabaigos diena Utenos rajono savivaldybės administracijoje buvo ypatinga: tądien koridoriuose, kabinetuose, salėse sukosi neįprastai daug jaunų žmonių. Jie ėjo pas savivaldybės vadovus, skyrių vedėjus ir specialistus, domėjosi jų darbais, savivaldybės veikla, vartė dokumentus ir uždavinėjo klausimus. Tie jauni žmonės – tai Utenos rajono gimnazijų ir progimnazijų mokiniai, Utenos visuomeninių jaunimo organizacijų sąjungos (UVJOS) „Apskritasis stalas" pakviesti dalyvauti vienos dienos praktikoje, pavadintoje „Jaunimas savivaldybėje". Tokia diena pagal UVJOS „Apskritasis stalas" iniciatyvą yra rengiama kasmet ir jau tapo tradicine. Džiugu, kad jaunimas nemoja ranka į iniciatyvą ir kasmet pageidaujančių atlikti praktiką Utenos rajono savivaldybėje yra daug.


Reikia priminti, kad „Apskritasis stalas" iniciatyvos tikslas – suteikti galimybę jaunimui susipažinti su savivaldybės administracijos skyrių darbuotojų veikla, stiprinti dialogą tarp savivaldybės ir jaunimo.
Šiais metais pamatyti savivaldybės administracijos darbuotojų veiklą „iš vidaus" panoro 24 mokiniai. Tai Aukštakalnio, Krašuonos progimnazijų, Adolfo Šapokos ir Dauniškio gimnazijų atstovai. Pažintis su Savivaldybės administracija prasidėjo Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdžių salėje, kurioje praktikantus pasveikino Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, jaunimo koordinatorė Justė Rudokienė ir UVJOS „Apskritasis stalas" prezidentė Glorija Šermukšnytė. Išklausę mero paraginimo domėtis politika ir LR Seimo bei Utenos rajono savivaldybės tarybos priimamais sprendimais, svarbiais visiems Lietuvos gyventojams, mokiniai pabiro po administraciją. Pas merą nuskubėjo Marius Varna, Aukštakalnio progimnazijos mokinys, ir Andrė Treinytė, Dauniškio gimnazijos gimnazistė. Praktikuotis būti vadove pas Savivaldybės administracijos direktorių Joną Slapšinską mokėsi Urtė Lekešytė iš Aukštakalnio progimnazijos. Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė priėmė Utenos rajono savivaldybė mero padėka ir Savivaldybės atminimo ženkliukais apdovanotą Orintą Klimašauskaitę, Adolfo Šapokos gimnazijos gimnazistę.
Praktika administracijoje buvo pati įvairiausia: mokiniai atliko įavirias užduotis, susipažino su dokumentų tvarkymu, jiems buvo suteikta galimybė padiskutuoti, kartu su miesto seniūnu, Viešosios tvarkos ir Aplinkos apsaugos ir civilinės saugos skyrių specialistais vyko į miestą susipažinti su miesto paplūdimių būkle, pamatyti, kaip tvarkomos ir prižiūrimos gatvės, žaliosios zonos, bei įsitikinti, kad uteniškiai nepažeidinėja viešosios tvarkos.
Po pietų jaunieji praktikantai vėl rinkosi į Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdžių salę, kurioje diskutavo, dalijosi įspūdžiais, aptarė įvairius Savivaldybės administracijos specialistų darbo aspektus. Baigiantis antrajai praktikos daliai, mokiniams ir administracijos darbuotojams buvo įteiktos padėkos bei diplomai. Praktikantai buvo pradžiuginti ir ypatingomis Utenos rajono savivaldybės dovanėlėmis – simpatiškomis kiaulėmis-taupyklėmis.

Daugiau nuotraukų >>>

Joomla templates by a4joomla