1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Utenoje varžėsi visos Lietuvos ugniagesiai gelbėtojai

34036945 2032940656918736 1485042933240430592 oPirmoji vasaros diena Utenoje prasidėjo labai sportiškai: prie Utenos daugiafunkcio sporto centro varžėsi ugniagesiai gelbėtojai. Ir ne šiaip sau varžėsi: vyko Lietuvos stipriausio ugniagesio gelbėtojo vardo varžybos.
Pasveikinti gausiai susirinkusių dalyvių į varžybų atidarymą atvyko Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus pavaduotojas Giedrius Sakalinskas, Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Olegas Kovalevskis bei kiti svečiai.


Meras Alvydas Katinas, sveikindamas ugniagesius gelbėtojus, linkėjo ištvermės, gerų rezultatų ir negailėjo šmaikščių žodžių. „Jūsų į pragarą tikrai nė vieno nepriims. O dėl kokių priežasčių, patys žinote..." Meras juokavo, kad vienoje rungtyje – lipimo į aukštį – varžybų dalyviams tikrai sudarytų konkurenciją. „Taip galima sakyti, prisiminus mano pavardę", – sakė meras. Ugniagesiai gelbėtojai mero sveikinimą palydėjo smarkiais plojimais.
Lietuvos stipriausio ugniagesio gelbėtojo vardo varžybose rungėsi 150 ugniagesių gelbėtojų iš visos Lietuvos. Tarp Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus, Marijampolės, Utenos, Telšių, Tauragės, Mažeikių, Visagino, Elektrėnų ugniagesių – ir Ugniagesių gelbėtojų mokyklos kursantai. Pirmiausia vyko individualios rungtys. Po jų – varžėsi komandos. Uteniškių ugniagesių atstovai varžybose – Žygimantas Žala, Romas Maciulevičius, Rimas Virčinskas ir Irmantas Nalivaika.
Individualioje rungtyje ugniagesiai gelbėtojai turėjo su apranga, kuri sveria 25–30 kg. ir kurios viena iš dalių buvo oro balionas, teikiantis ugniagesiui orą, užbėgti laiptais į 12 m. aukščio bokštą, nešdami 20 kg. svorį, virve nuo žemės pritraukti į bokšto viršų kitą svorį, nusileidę laiptais kūju nustumti į vietą sunkiai išjudinamą prietaisą, apibėgti stulpelius, vandens žarną nutempti iki pažymėtos vietos, vandens srove numušti lentelę ir dar nutempti 65 kg. sveriantį manekeną iki tam tikros vietos. Prie baigusių rungtį iškart puola draugai padėti nusiimti šalmą ir oro balioną, ir tai turi padaryti labai greitai, nes ugniagesys gali pradėti dusti... Nelengva buvo, oi kaip nelengva.
Lietuvos stipriausio ugniagesio gelbėtojo vardo varžybos vyko jau septintą kartą. Pirmosios surengtos 2012 m. 2017 m. stipriausiu Lietuvos ugniagesiu gelbėtoju tapo Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-osios komandos ugniagesys gelbėtojas Laurynas Urbonavičius. Šiųmetiniam varžybų nugalėtojui buvo įteiktas ir Utenos rajono savivaldybės prizas – ugniagesių kirvis.

Daugiau nuotraukų >>>

Joomla templates by a4joomla