1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Asfaltuotos gatvės saugos ir nuo dulkių, ir nuo liūčių

IMG 3017Ąžuolijos kvartale – pasikeitimų virtinė. Nors dar visai neseniai kvartalo gatvės labiau priminė sunkiai išvažiuojamus apkasus, bet šviesa tunelio gale jau matyti. Ta šviesa – UAB „Utenos komunalininkas" vykdomas projektas „Paviršinių nuotekų tinklų ir jiems priklausančios infrastruktūros rekonstrukcija ir plėtra Utenos mieste", kurio viena iš dalių – paviršinių nuotekų tinklų įrengimas Ąžuolijos kvartale. Įgyvendinus projektą, kvartalo gyventojams gausių liūčių pridaromi nemalonumai ir nepatogumai išgaruos kaip šiųmetinės lietaus balutės per vasaros karštį.


Kvartale paviršinių nuotekų tinklų įrengimo darbai laikinus nepatogumus sukelia Naujosios, Vasaros, Ąžuolijos ir Utenio gatvių gyventojams – šiose gatvėse ir įgyvendinamas projektas. Bet iškastos gatvės – tai jau pakloti lietaus kanalizacijos vamzdžiai, įrengti surinkimo šulneliai. Kaip sakė UAB „Utenos komunalininkas" direktoriaus pavaduotojas Rimantas Kaušylas, minėtose gatvėse vamzdžių nutiesta beveik 1200 m. „Besidominčius minėtais darbais galiu informuoti, kad vamzdžių skersmuo – nuo 200 mm iki 315 mm. Viso projekto sąmatinė vertė – per 130 tūkst. eurų", – sakė direktoriaus pavaduotojas.
Dabar liko vienas svarbiausių darbų, kvartalo gyventojams leisiančių pajusti tikrą projekto naudą ir patogumus, – gatvių asfaltavimas. Pirmą asfalto sluoksnį gatvėse, kurios buvo iškastos, klojant lietaus nuotekų vamzdžius, jau „uždėjo" AB „Utenos melioracija". Po melioratorių, atlikusių savo darbą, gatvių asfaltavimą perims kita įmonė – AB „Eurovia". Ji Naujosios, Vasaros, Ąžuolijos ir Utenio gatvėse paklos jau ištisinę asfalto dangą. Prieš tai dar bus atlikti bandymai: bus pilamas vanduo ir žiūrima, kur jis bėga. Gal reikės vienoje ar kitoje vietoje „kilstelti" asfaltą, kad vanduo nebėgtų į kiemus ir daržus.
Gera žinia Ąžuolijos gyventojams: visų minėtų gatvių asfaltavimo darbai yra planuojami baigti birželio mėnesį.

Joomla templates by a4joomla