1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Paskaita-diskusija „Prekyba žmonėmis"

0492018 m. birželio 12 d. Utenos rajono savivaldybės posėdžių salėje vyko paskaita-diskusija „Prekyba žmonėmis", kurią vedė Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro (KOPŽI) Panevėžio skyriaus socialinės darbuotojos Monika Murnikaitė ir Donata Ribokaitė. Pasak lektorių, prekyba žmonėmis apima žmonių verbavimą, pervežimą, slėpimą siekiant juos išnaudoti, dažniausiai seksualinio išnaudojimo arba priverstinio darbo tikslais. Ši grėsmė pirmiausia susijusi su tuo, kad dalis vaikų ir jaunimo vasaros atostogų metu nėra pakankamai užimti, tokie vaikai yra lengvas prekiautojų žmonėmis grobis. Asmenų siekis lengvai ir greitai užsidirbti pinigų ir/ar sunki finansinė padėtis, taip pat skatina patikėti prekeivių žmonėmis pažadais ir tokiu būdu yra patenkama į prekeivių žmonėmis pinkles.

Susitikimo dalyviams buvo priminta kaip atpažinti verbavimą ir kokių atsargumo priemonių imtis, kur kreiptis nutikus nelaimei tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Paskaitoje-diskusijoje dalyvavo Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Agnė Steponavičienė ir Daiva Maselskienė, Utenos rajono savivaldybės administracijos specialistai, rajono seniūnijų atstovai, Utenos socialinių paslaugų centro darbuotojai, specialistai, dirbantys su socialinės rizikos asmenimis ir rajono žiniasklaidos atstovai.

Jei esate nukentėję, norite informacijos ar tiesiog pasitarti - Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS pagalbos numeris +370-679-61617 veikia visą parą.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2038086706404131&id=1501424743403666

Joomla templates by a4joomla