1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Šešioliktasis Antano Miškinio literatūrinės premijos laureatas – Antanas A. Jonynas

35518016 2042537442625724 3107317059499851776 o (Custom)Birželio 17 d. A. ir M. Miškinių literatūrinėje-etnografinėje sodyboje, Juknėnų kaime, vėl buvo didelis sujudimas. Tas sujudimas – tai Antano Miškinio literatūrinės premijos įteikimo šventė, tapusi jau tradicine, laukiama visų uteniškių bei Lietuvos poetų ir kasmet sutraukianti didelį būrį poetinio žodžio mylėtojų.


Antano Miškinio literatūrinė premija buvo įteikta jau 16-ą kartą. Į jos įteikimą atvyko ne vienas ankstesnis premijos laureatas: Viktoras Rudžianskas, Vytautas Kaziela, Regina Katinaitė-Lumpickienė, Petras Panavas, Vladas Braziūnas ir Alvydas Katinas. Dalyvavo ir kitų garbių svečių: vaikų rašytojas Vytautas Račickas, ambasadorius Vygaudas Ušackas, uteniškių kraštiečių klubo „Indraja" prezidentas, dailininkas tapytojas Arvydas Šaltenis, Antano Miškinio duktė Jolanta Garjonienė, Vinco Miškinio duktė Jovita Maksimavičienė bei kt.
Alvydui Katinui šventėje teko dalyvauti ne tik kaip poetui. Jam, Utenos rajono savivaldybės merui, reikėjo atlikti vieną svarbiausių užduočių: pasveikinti premijos laureatą ir įteikti laureato regalijas. Meras regalijas įteikė poetui Antanui A. Jonynui, šešioliktajam Antano Miškinio literatūrinės premijos laureatui. Jam premija buvo suteikta už aukštaitiškos dvasios puoselėjimą poezijos rinktinėje „Šermukšnis. Pylimo gatvė".
Antaną A. Jonyną taip pat sveikino Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkė Birutė Jonuškaitė, Seimo narys Edmundas Pupinis, laureatui buvo uždėtas ąžuolų vainikas. Antano A. Jonyno skaitomos eilės sulaukė gausių poezijos gerbėjų aplodismentų.
Šventę paįvairino modernaus folkloro grupė „Kitava", Utenos kultūros centro vaikų ir jaunimo meninio skaitymo studijos skaitovai.

Daugiau nuotraukų >>>

Joomla templates by a4joomla