1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Utenoje vienas daugiabutis taps ypatingu: beveik nevartojančiu energijos

IMG 3578Birželio 19 d. Utenos rajono savivaldybėje lankėsi ir su Utenos rajono savivaldybės meru Alvydu Katinu bei kitais savivaldybės vadovais susitiko ekspertas iš Vokietijos, „Būsto iniciatyvos Rytų Europai" (IWO e.V.) direktorius Knutas Holeris. Kartu su svečiu atvyko VšĮ Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) direktorius Valius Serbenta, BETA projektų įgyvendinimo skyriaus specialistė Nijolė Graužinytė, UAB „Utenos butų ūkis" direktorius Ignas Vaškelis. Susitikimo tikslas – pasidalinti daugiabučių namų atnaujinimo programos įgyvendinimo patirtimi, aptarti programos įgyvendinimo rezultatus bei inovatyvaus projekto vystymo perspektyvas.


Minėto inovatyvaus projekto esmė – paprastą daugiabutį namą po renovacijos paversti namu, beveik nevartojančiu energijos. Šiam tikslui pasiekti bus naudojami atsinaujinantys energijos šaltiniai: geoterminis šildymas, saulės kolektoriai ir saulės elementai.
Utenoje šiam projektui įgyvendinti yra pasirinktas daugiabutis namas Aukštakalnio mikrorajone, Taikos g. 27, kuriame yra 40 butų. Kaip informavo Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus specialistas Vytautas Nakas, šiuo metu yra rengiami techninio projekto pirkimo dokumentai, reali inovatyvaus projekto įgyvendinimo pradžia – 2019 metai.
„Tai perspektyviausias projektas Lietuvoje, – sakė Knutas Holeris. – Jis suteikia galimybę pritaikyti patirtį kitiems daugiabučiams namams. Toks pat projektas įgyvendintas Latvijoje, bet, palyginti su projektu Utenoje, jis jau pasenęs, tik įgyvendinimo principai yra tie patys. Liepos pradžioje Vokietijoje pradėsime dėlioti būsimus darbus ir darbų eigą. Vilniuje visą renovacijos procedūrą jau aptarėme. Utenos projektui prašomų lėšų suma yra pakankama ir tinkama".
Kaip informavo BETA direktorius, daugiabučio Taikos g. 27 gyventojų sutikimas dėl namo renovacijos yra gautas. „Galiu patikinti, kad gyventojams papildomai mokėti nieko nereikės, – sakė Valius Serbenta. – Matom, kad savivaldybė palaiko inovatyvaus projekto įgyvendinimą. Tai džiugina. Vadinasi, viskas bus viskas".
Susitikimo metu taip pat buvo aptartos kvartalų energinio efektyvumo didinimo, Daugiabučių atnaujinimo (modernizavimo) programos, kvartalinė renovacija, gyventojų skatinimo renovuoti daugiabučius būdai.
Po susitikimo svečiai vyko į UAB „Utenos butų ūkis", apžiūrėjo planuojamą renovuoti namą Taikos gatvėje.

Daugiau nuotraukų >>>

Joomla templates by a4joomla