1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Vieversiukai savo gimtąjį miestą garsino Italijoje, Kroatijoje, Kinijoje

42598675 441660299573535 4687105193173581824 nŠie metai Utenos kultūros centro šokių ir dainų ansambliui „Vieversa" suteikė galimybę dalyvauti net trijuose tarptautiniuose festivaliuose. Liepos 30–rugpiūčio 6 dienomis jaunučių grupė kartu su ansamblio choru dalyvavo tarptautiniame festivalyje „Moonlight Rimini" Italijoje, Riminio mieste. Ansambliečiai pirmą kartą išsiruošė į tokią tolimą kelionę. Kadangi ruošėsi labai atsakingai, tad festivalyje puikiai pristatė lietuvišką tautinį šokį bei dainą. Festivalyje taip pat dalyvavo šokėjai iš Čekijos, Lenkijos, Vengrijos, Ispanijos, Latvijos, Vokietijos, Austrijos.


Rugpjūčio 24–rugsėjo 1dienomis jaunių grupė keliavo į tarptautinį festivalį Kroatijoje. Festivalis vyko Crikvenikos mieste ir vadinosi „Kvarner festival days". Į jį atvyko dalyviai net iš 15 šalių: Lietuvos, Meksikos, Gruzijos, Argentinos, Čekijos, Serbijos, Moldavijos, Kroatijos, Latvijos ir kt. Festivalyje vieversiukai šokiu pristatė ir Uteną, ir Lietuvą. Ansamblio dalyvius supo puikūs draugai, naujos pažintys, saulė ir jūra. Festivalyje patirti įspūdžiai ilgam išliks vaikų širdyse. Jie ypač didžiavosi Lietuvos vėliava, kurią laikė iškėlę kiekvieno koncerto metu. Auga tikrai atsakingų, mylinčių savo šalį, patriotiškai nusiteikusių lietuvių karta.
Rugėjo 11–19 dienomis „Vieversos" jaunimo grupė vyko į tolimąją Kiniją, kurioje, Šanchajaus mieste, dalyvavo pasauliniame meno ir turizmo festivalyje. Tai buvo ypatingas festivalis, apjungiantis daugiau kaip 20 tūkstančių dalyvių iš 30-ies pasaulio šalių. Vieversiukus pasitiko gidas, kuris daug ir labai įdomiai papasakojo apie savo šalį. „Vieversos" jaunimo grupės narius domino viskas: Kinijos švietimo sistema, ekonomika, maistas, papročiai, religija, žmonės. Šokėjėliai buvo sužavėti miesto didybe, dangoraižiais, akinančiu nakties apšvietimu ir kitomis grožybėmis. „Turėjome galimybę televizijos bokšte pasivaikščioti ant stiklinių grindų, į miestą pažvelgti iš dangoraižio 119-o aukšto, – pasakojo „Vieversos" vadovė Roberta Macelienė. – Mašinos iš tokio aukščio atrodė kaip aguonos grūdeliai. Dar ir dabar vaikai gyvena prisiminimais apie šią šalį. Dėkoju Utenos rajono savivaldybei, parėmusiai „Vieversos" ansamblio dalyvavimą tarptautiniuose festivaliuose ir suteikusiai galimybę pamatyti išskirtines pasaulio šalis."

Daugiau nuotraukų >>>

Joomla templates by a4joomla