1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Utenos ambasadorė Sigita Jurkynaitė: „Utena – mano tapatybės dalis“

IMG 8937 (Custom)Utenos ambasadorių ratas plečiasi. Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas Utenos ambasadoriaus ženkliuką ir pažymėjimą įteikė jau antrajam ambasadoriui. Tiksliau – ambasadorei, nes antrąja Utenos atstove užsienyje tapo Sigita Jurkynaitė, šiuo metu gyvenanti ir dirbanti Nyderlanduose.
Pakalbinome Sigitą, atvykusią į Uteną trumpoms atostogoms, kurių metu, kaip pasirodė, atostogauti ir nebuvo kada: vyko susitikimai, mokymai, kuriuose teko kalbėti ir apie savo kasdieninį darbą (Sigita yra kibernetinės saugos specialistė), ir apie gyvenimą užsienyje, ir apie pasaulio uteniškių veiklos svarbą.


Sigita, papasakok apie save.
Esu Sigita, gimiau Utenoje prieš 30 metų. Baigiau „Saulės" gimnaziją ir muzikos mokyklą, grojau smuiku. Be to, dalyvavau nevyriausybinių organizacijų veikloje, vedžiau Utenos radijo (tuomet - radijo stotis „IR") laidas nuo pat radijo įkūrimo, dainavau ansamblyje „Vieversa". Iš Utenos išvažiavau pabaigusi mokyklą. Studijavau Anglijoje, Nyderlanduose ir Kanadoje. Šiuo metu dirbu Amsterdame, Europos akademinių tinklų asociacijoje „GÉANT" kibernetinės saugos projektų vadove. Darbo reikalais labai daug keliauju Europoje ir už jos ribų. Tiesa, tenka paskraidyti ir asmeniniais tikslais, nes vieni namai yra Amsterdame, o kiti - Indianos valstijoje, JAV, kur dirba mano partneris. Nuo 2016 metų vadovauju Olandijos lietuvių bendruomenei. Mano hobiai yra kelionės, kalnai, žygiai ir žmonės.
Kuo ir kaip galėtum prisidėti prie Utenos garsinimo, populiarinimo ir žinomumo didinimo pasaulyje?
Utena yra mano gimtasis miestas, pirmieji namai. Vieta, kurioje prasideda gyvenimas ir prabėga vaikystė, paauglystė - tai negali nieko nereikšti. Ten žmonės, vietos ir situacijos, kurios mane užaugino. Meilė miestui gal ne visada yra racionali ir lengvai paaiškinama, bet man pasisekė, kad gimtame mieste visada buvau laiminga, į jį gera dažnai grįžti.
Kokią vietą tavo gyvenime užima Utena?
Draugas pasakojo, kad NBA varžybų metu, kai Jonas Valančiūnas išbėga į aikštelę, jis visai arenai pristatomas kaip Jonas iš „Utena, Lithuania". Norėčiau, kad prie mano pasiekimų įvairiose gyvenimo „aikštelėse" tai taip pat būtų viena iš klijuojamų etikečių ir su manim susipažinę žmonės pasidomėtų, ką reiškią tas negirdėtas penkių raidžių junginys. Utena yra mažas taškas žemėlapyje, bet apkeliavusi daugybę pasaulio šalių galiu tvirtai pasakyti, kad mūsų miestas ir kraštas turi daug potencialo ir tokio turizmo, kokio ieško vis daugiau nuo greito ritmo pavargusių žmonių, galimybių. Pažiūrėkit, kokios automobilių eilės savaitgaliais traukia iš Vilniaus link Utenos. Aš tikiu, kad tinkamai komunikuojant, tai galėtų būti ir automobiliai užsienietiškais numeriais ar nuomotos mašinos iš oro uosto.
Ką tau reiškia tapti savo gimtojo miesto ambasadoriumi?
Tapti savo miesto ambasadore yra ir garbė, ir atsakomybė. Džiaugiuosi išreikštu pasitikėjimu, bet tai yra tik pradžia, o ne rezultatas. Ambasadoriaus ženklelis kasdien dar kartą primins, kad Utena yra mano tapatybės dalis, kad esu miesto atstovė pasaulyje, reprezentuojanti tai, kas mūsų mieste geriausia ir kviečianti visus pasidomėti, apsilankyti, investuoti.
Kaip manai, kokią reikšmę Utenai galėtų turėti ryšių su pasaulio uteniškiais išlaikymas?
Šalies ir miesto diasporos nauda regionams yra seniai žinoma. Kiekvienas pasaulio, Lietuvos ir Utenos uteniškis - nesvarbu, kuriai kategorijai save priskiriame - gali prisidėti prie savo gimto miesto gerovės. Žmonėms geriausia gyventi ir atostogauti ne tuose miestuose, kuriuose geriausiai tvarkosi valdžia, o tuose, kuriuose jie patys prisideda prie miesto kūrimo, tvarkymo, garsinimo. Svarbu nesiskirstyti į „jūs ir mes", „uteniškiai ir emigrantai". Situacijų, kada išvykę uteniškiai gali prisidėti prie Utenos gerovės yra įvairių, nuo smulkios labdaros organizavimo, iki didelių investicijų pritraukimo ir darbo vietų kūrimo. Ryšių su išvykusiais palaikymas reiškia, kad aktyvių uteniškių yra daugiau, negu šiandien gyvena mieste ir niekada negali žinoti, kuo kiekvienas iš mūsų vieną dieną būsime naudingi. Tai niekada nenuvilsianti investicija.
Dėkojam už pokalbį.

Joomla templates by a4joomla