1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Paminėta Pasaulinė gyvūnijos diena

IMG 1308 (Custom)Spalio 4-ąją minime Pasaulinę gyvūnijos dieną. Gausiame spalio pradžios švenčių ir minimų dienų būryje Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas šios dienos niekada nepamiršta. Ir ne dėl to, kad paminėti pasaulinę gyvūnijos dieną įpareigoja pavardę, o todėl, kad pasirūpinti beglobiais, be namų likusiais keturkojais – kiekvieno žmogaus pareiga. Juk Antuanas de Sent-Egziuperi yra pasakęs: „Žmoniškumas reiškia atsakomybę. Mes esame atsakingi už tuos, kurios prisijaukinome..." Meras negailėjo laiko ir pastangų, kad Utenos rajone atsirastų gyvūnų globos namai. Ir dabar, kai Utenos rajono gyvūnų globos namai sėkmingai veikia, Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas juos remia ir maistu, ir lėšomis.


Lėšomis meras parėmė gyvūnų globos namus ir Pasaulinės gyvūnijos dienos paminėjimo metu. Minėjimas vyko Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure, į kurį tądien susirinko ir Utenos rajono savivaldybės administracijos skyrių specialistai, ir Utenos Dauniškio gimnazijos gimnazistai bei Utenos Rapolo Šaltenio progimnazijos atstovai, ir Utenos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai. Buvo ir kitokių svečių: du maži šuneliai, broliukas ir sesutė, dar neturintys vardų, bet labai norintys turėti savus namus.
Meras Alvydas Katinas pasveikino susirinkusius gyvūnų mylėtojus Pasaulinės gyvūnijos dienos proga, kalbėjo apie žmonių atsakomybę, besirūpinant keturkojais augintiniais, darnų gamtos ir žmogaus sugyvenimą, pasidžiaugė, kad Dauniškio gimnazijos gimnazistai ir Rapolo Šaltenio progimnazijos mokiniai nėra abejingi ir savanoriauja Utenos rajono gyvūnų globos namuose.
Viena pagrindinių minėjimo dalyvių buvo Utenos gyvūnų mylėtojų draugijos prezidentė Jolanta Guobaitė. Ji supažindino su draugijos veikla, kalbėjo apie problemas, su kuriomis susiduria Utenos rajono gyvūnų globos namų darbuotojai, pristatė, kiek šiuo metu yra globotinių namuose ir kiek jų atranda savo namus, atsakė į susirinkusiųjų klausimus. Jolantai Guobaitei Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro laikinai direktorių pavaduojanti direktoriaus pavaduotoja Ina Meidienė įteikė dovanų kuponą, pagal kurį Utenos veterinarijos klinika globos namų augintiniams suteiks veterinarines paslaugas. Globos namų augintiniams taip pat buvo padovanota ir maistelio, kurį parūpino ir Utenos rajono savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos ir civilinės saugos skyrius, ir Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.
Baigiantis trumpam minėjimui visi nusifotografavo bendrai nuotraukai. Bet šventė tuo nesibaigė. Minėjimo dalyviai buvo pakviesti vykti į Utenos rajono gyvūnų globos namus, kuriuose savo akimis pamatė, kaip gyvena ten įsikūrę katinukai ir šuniukai.

Joomla templates by a4joomla