1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Pirmajame Utenos regioninės kultūros tarybos posėdyje

kulturos (Custom)Utenos rajono savivaldybės administracijoje vyko pirmasis Utenos regioninės kultūros tarybos (RKT) posėdis, kuriame dalyvavo RKT nariai iš Zarasų, Molėtų, Utenos, Anykščių, Ignalinos rajonų ir Visagino miesto. Į posėdį atvyko Lietuvos kultūros tarybos pirmininkė Daina Urbanavičienė, projektų administratorė Viktorija Jonkutė, koordinatorė Kristina Mažeikaitė ir Lietuvos kultūros tarybos atstovė, RKT narė Radvilė Racėnaitė


Kaip informavo Lietuvos kultūros tarybos atstovės, šalyje yra dešimt RKT. Tai teritoriniu Lietuvos apskričių̨ pagrindu veikiantys kolegialūs patariamieji organai, atliekantys apskričių̨ meno ir kultūros ekspertų bei konsultantų funkcijas. RKT sudaro vietos kultūros ir meno bendruomenės ir apskričių savivaldybių deleguoti atstovai. Kiekvienoje RKT taip pat yra po vieną Lietuvos kultūros tarybos narį.
Utenai RKT atstovauja Utenos rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Jūratė Misiūnienė ir Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos direktorė Vida Garunkštytė.
Posėdyje buvo pristatytas Tolygios kultūrinės raidos modelis, jo tikslai, kalbėta apie RKT sudarymo tvarką, darbo pobūdį, RKT suteiktų paslaugų apmokėjimo tvarką, projektų vertinimą ir kt. Buvo pristatytas Tolygios kultūrinės raidos įgyvendinimo regionuose tvarkos aprašas, kuriame yra aptarta projektų sąrašo sudarymo tvarka ir principai, paraiškų pateikimo ir svarstymo tvarka, RKT sudėtis, darbo organizavimas, narių teisės ir pareigos ir kt. Taip pat pristatyti Tolygios kultūrinės raidos įgyvendinimo regione vertinimo kriterijų balų ir Ekspertų vertinimo balų aprašai.
Posėdyje Lietuvos kultūros tarybos atstovės pažymėjo, kad vienas svarbiausių minėto modelio įgyvendinimo etapų prasidės kitais metais, kai kiekviena RKT rengs savo regiono 2020–2022 m. kultūros planus.
Baigiantis posėdžiui vyko diskusija dėl RKT veiklos ir Tolygios kultūrinės raidos modelio įgyvendinimo tobulinimo ir vertinimo.

Joomla templates by a4joomla