1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Alvydas Katinas: „Linkiu žengti antrą žingsnį: padaryti taip, kad Konstitucija taptų tikru mūsų laisvo, demokratiško gyvenimo pagrindu ir garantu“

IMG 3399 (Custom)Neseniai pasibaigusiame Konstitucijos egzamine nugalėtojų laurus nuskynė net dvi uteniškės: teisę studijuojanti, trijų vaikų mama Vita Stankevičienė ir Utenos Dauniškio gimnazijos gimnazistė, besimokanti vien dešimtukais, Gerda Pakietūraitė.
Konstitucijos egzamino nugalėtojos spalio 30 d. buvo pakviestos į Utenos rajono savivaldybės administraciją, kur buvo pagerbtos ir apdovanotos. Gerda Pakietūraitė atvyko ne viena: gimnazistę lydėjo jos sėkme besidžiaugiančios istorijos mokytojos Laimutė Jasiūnienė ir Snieguolė Taraškevičienė.
Viešnias pasitiko Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, Konstitucijos egzamino komisijos pirmininkas, Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėjas Egidijus Šinkūnas, Komisijos narė, skyriaus vyr. specialistė Dalia Juškė. Sveikindamas Konstitucijos egzamino nugalėtojas, meras Alvydas Katinas pabrėžė, kad laimėjimas yra tikras tada, kai jis yra svarbus kitiems. „Tai kur daugiau pasidžiaugti jūsų sėkme ir pagerbti už puikų pasirodymą egzamine, jei ne Utenoje, – sakė meras. – Gimtasis kraštas ir yra ta vieta, kurioje laimėjimas įgauna tikrą prasmę."


Vitai Stankevičienei ir Gerdai Pakietūraitei meras įteikė padėkas, kuriose išreiškė dėkingumą už sėkmingą dalyvavimą 2018 m. Konstitucijos egzamine, puikias Lietuvos Respublikos Konstitucijos žinias, pilietiškumą, pagarbą svarbiausiam šalies įstatymui ir valstybei bei pelnytą nugalėtojos vardą, Utenos rajono savivaldybės proginius ženkliukus, išleistus Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmečio ir Utenos miesto 757 metų gimtadienio progomis, bei atminimo dovanas. Atminimo dovanos buvo įteiktos ir Gerdos Pakietūraitės mokytojoms.
Po apdovanojimų viešnios pasidalijo mintimis apie dalyvavimą Konstitucijos egzamine, savo gimtąjį miestą, papasakojo apie save. Štai Vita Stankevičienė su šeima ne vienus metus praleido Airijoje, bet namų trauka buvo labai stipri, kad grįžo ilgai nesvarstydami. „Labai norėjau, kad mano vaikai mokytųsi lietuviškoje mokykloje, kad kalbėtų ir skaitytų lietuviškai", – sakė Vita. Gerdos svajonė – studijuoti politikos mokslus. Mero paklausta, kuo labiau norėtų būti – politike ar politologe, Gerda pamąsčiusi atsakė, kad politike.
Susitikimą su Kontitucijos egzamino nugalėtojomis meras baigė tokiu linkėjimu: „Žinoti, kas yra parašyta Konstitucijoje, yra labai svarbu. Bet kas svarbiau: žinoti, kas ten surašyta, ar padaryti taip, kad Konstitucija veiktų gyvenime? Dabar, kai nugalėjote Konstitucijos egzamine, jūs turite žengti antrą žingsnį: padaryti taip, kad Kontituciją taptų tikru mūsų laisvo, demokratiško gyvenimo pagrindu ir garantu. Nuoširdžiai jums šito linkiu".

Joomla templates by a4joomla