1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Žiema Vyturių progimnazijoje – šiltesnė ir gražesnė

00101

Utenos Vyturių progimnazijoje 2018 metų rugsėjo 1 d. pradėtas pastato išorės sienų ir vidaus patalpų dalinis remontas sparčiai juda į priekį. Mokyklos bendruomenė džiaugiasi, kad prasidėjusi žiema moksleiviams ir mokytojams bus ne tik šiltesnė, bet ir gražesnė.

Dėl pinigų stokos apšiltinta tik dalis progimnazijos pastato sienų, kurios buvo avarinės būklės. Sutrūkinėjusios prieš 42 metus pastatytos mokyklos sienos leido drėgmę, jose veisėsi pelėsis. UAB „Bikusta" statybininkai keturias pastato sienas apšiltino stebėtinai greitai. Šiltinimo darbai dėl palankių oro sąlygų buvo baigti vos per pusantro mėnesio.


Remonto metu pakeisti visi likę mediniai langai klasėse, aktų salėje, valgykloje, koridoriuose. Pro senu, beveik supuvusius langus švilpdavo vėjas, todėl juos nuolat reikėdavo kamšyti ir klijuoti. Pedagogai džiaugiasi, kad naujieji langai yra rakinami. Sudėjus naujus langus progimnazijoje tapo ne tik daug šilčiau, bet ir jaukiau, šviesiau. Patalpos, kuriose pakeisti langai, bus naujai išdažytos, todėl atrodys estetiškiau.
„Esame dėkingi statybininkams už tai, kad net nepajutome, kaip senus langus jie pakeitė naujais. Kad nekeltų triukšmo ir netrukdytų ugdymo procesui, statybininkai dirbo po pamokų ar net savaitgaliais, – sakė progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jolanta Dudlauskienė. – Stebina ir aukšta statybininkų darbo kultūra, jie nepalikdavo kalnų šiukšlių ir net nuvalė ir išblizgino naujai įdėtus langus."
Neįprastai šiuo metu atrodo ir progimnazijos sporto salė. Vietoje sportuojančių vaikų joje triūsia salę renovuojančios UAB „Ligaja" darbininkai. Statybininkai, J. Dudlauskienės teigimu, dirba labai kruopščiai ir gerai, tai matoma net neprofesionalui. Užbaigus remonto darbus medinės sporto salės grindys bus pakeistos specialia sportine grindų danga, moksleiviai turės galimybę mankštintis prie naujai pastatytų aštuonių gimnastikos sienelių, akį trauks ir nuotaiką kels spalvingai išdažytos sienos. Sporto salėje planuojama pakeisti ketverias duris naujomis, o daugiausia naudos atneš renovuojama pasenusi šildymo sistema.
Vyturių progimnazijoje atliekami remonto darbai kainuos apie 200 tūkst. eurų. 150 tūkst. eurų remontui skyrė Utenos rajono savivaldybė, 50-čia tūkst. eurų prisidėjo Švietimo ir mokslo ministerija. Progimnazijos remontą ketinama baigti šių metų gruodžio 31 d.

Daugiau nuotraukų >>>

Joomla templates by a4joomla