1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje atidaromas šeimos skaitmeninių veiklų centras

interegŠių metų vasarį Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje atidaromas skaitmeninių veiklų centras. Šis centras papildys ir išplės bibliotekos edukacines veiklas ir taps naujausių technologijų pažinimo vieta vietos gyventojams.
Skaitmeninių veiklų centrų tinklas kuriamas įgyvendinant 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Švietimui ir gerovei skirtų šeimos skaitmeninių veiklų centrų sukūrimas Rytų Aukštaitijoje ir Pietų Latgaloje" (Network-DigiHubs, Nr. LLI-089).
Tokia naujo lygio paslauga sukurta ne tik Utenos, bet ir Zarasų, Daugpilio bei Preilių viešosios bibliotekose. Jos vartotojai galės susipažinti su virtualios realybės, robotų, 3D programavimo ir spausdinimo, ibeacon mobilių aplikacijų, interaktyvaus dviračio technologijomis ir jas išbandyti.


Šioms technologijoms sukurtas edukacinis turinys aktualia Lietuvos – Latvijos pasienio regiono kraštotyros tematika.
Skaitmeninių veiklų centruose lankytojams pasirengę padėti naujųjų technologijų instruktoriai.
Planuojama, kad projekto dėka suaktyvės skaitmeninių kompetencijų ugdymas bibliotekose, bus mažinamas atotrūkis tarp technologijų kūrėjų ir vartotojų, įvairaus amžiaus žmonės bus skatinami mokytis kartu.
Projekto partneriai: Utenos, Zarasų, Daugpilio ir Preilių viešosios bibliotekos bei Lietuvos regionų bibliotekų asociacija.
Visas projekto biudžetas – 389 073,60 Eurų, Europos regioninio plėtros fondo bendrasis finansavimas – 328 162,54 Eurų.
Daugiau informacijos apie projektą gali suteikti projekto vadovė Laima Lapinienė tel. 8 389 49156, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

Joomla templates by a4joomla