1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Darbų rate: ir kelio ženklų statymas, ir daugiabučių kiemų tvarkymas

IMG 4867 (Custom)Balandžio 18 d. Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, lydimas pavaduotojo Vitalijaus Šeršniovo, laikinai einančios administracijos direktoriaus pareigas Zitos Ringelevičienės bei Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus vyr. specialisto Vytauto Leikos, lankėsi mieste, domėjosi Aukštakalnio, Krašuonos ir kitų miesto kvartalų infrastruktūros kūrimu, daugiabučių namų kiemų tvarkymu, vykdoma daugiabučių renovacija, susitiko su gyventojais ir išklausė pageidavimus dėl jų gyvenamosios aplinkos infrastruktūros gerinimo, vietoje sprendė gyventojams iškylančias problemas.


Pirmiausia meras nuvyko į Aukštakalnio kvartalą išsiaiškinti Taikos ir Kupiškio gatvių sankryžoje ryto valandomis kylančių eismo problemų. Sankryžoje rytais susidaro nemažos automobilių spūstys, iš Taikos gatvės išvažiuoti į Kupiškio gatvę gyventojams yra sudėtinga. Juoba kad abiejose Taikos gatvės pusėse aukštakalniečiai stato savo automobilius, kurie susiaurina vienos juostos kelią. Savivaldybės atstovams apžiūrėjus sankryžą buvo svarstoma, kad prie sankryžos turi atsirasti automobilius statyti draudžiantis kelio ženklas, o išvažiavimas iš Taikos gatvės pagal galimybes turi būti išplatintas.
Kitas susitikimas Aukštakalnio kvartale – su gyventoju, kuris kreipėsi į savivaldybės administraciją su prašymu pratęsti Taikos gatvės atšaką link rekonstruotos automobilių stovėjimo aikštelės netoli Utenos ligoninės. Tęsinys gyventojams sukurtų sąlygas patogiau automobiliais pasiekti Aukštakalnio gatvę, o gyvenantys daugiabutyje nr. 28 lengviau atsikvėptų nuo rytinio automobilių triukšmo ir dulkių. „Pratęsti gatvę galima, – kalbėdamas su gyventoju sakė meras. – Bet tada iškiltų kitos problemos: rami kvartalo gatvelė taptų intensyvaus eismo gatve, kuria važiuotų jau ne tik kvartalo gyventojai, bet ir kiti miestiečiai. Ar šito norėtumėte?" Ieškant sprendimo būdų buvo kalbama apie galimybę tam tikrose vietose pastatyti kelio ženklus, kurie ribotų važiavimą gatve tęsinio atsiradimo atveju.
Dar vienas sustojimas Aukštakalnio kvartale – vidiniame daugiabučių namų nr. 3, 5, 7, 11 ir kitų kieme. Iš minėtų namų jau renovuoti nr. 7, 11, šiuo metu renovuojamas nr. 5. Šalia – irgi jau renovuotas namas nr. 17. Vienoje vietoje kelių renovuotų namų gyventojams savivaldybė yra pažadėjusi nemokamai sutvarkyti jų gyvenamąją aplinką: nutiesti šaligatvius, įrengti vaikų žaidimų aikšteles, žaliąsias vejas poilsiui, pastatyti suoliukų ir kt. Savivaldybė tęsi pažadus: kaip tik šie darbai ir yra atliekami minėtų namų kieme. Alvydas Katinas pabrėžė, kad dabar viena svarbiausių užduočių savivaldybei – paskatinti renovuoti savo daugiabučius ir kitus kvartalo gyventojus.
Vėliau savivaldybės atstovai vyko į Krašuonos kvartalą išsiaiškinti infrastruktūros plėtros galimybių bei apžiūrėjo teritoriją už UAB „Umaras", kurioje įmonė numačiusi plėtrą, ir kelią, vedantį į minėtą teritoriją. Buvo svarstoma galimybė kelią tvarkyti, kai įmonė pateiks investicinius projektus.

Daugiau nuotraukų >>>

Joomla templates by a4joomla