1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Miestas puošiasi gėlių žiedų jūra

IMG 5425 (Custom)Dešimt tūkstančių eurų – tiek šiemet UAB „Utenos komunalininkas" skyrė pinigų vienmetėms gėlėms, kurios vasarą įvairiaspalviais žiedais džiugins uteniškių ir miesto svečių akį viešosiose erdvėse. Šiuo metu nužydėjusios pavasarinės gėlės keičiamos vasariniais žiedais.
Šiemet miesto gėlynuose pražys per 30 veislių vienmečių gėlių. Utenos miesto vienmečių gėlių gėlynai užima 900 kv. metrų, ant keturių tiltų jau pakabinta 200 pakabinamųjų lovelių su gėlių kompozicijomis. Iš viso mieste bus pasodinta apie aštuonis tūkst. gėlių daigų.


„Vienmetes gėles pradedame sodinti gegužės viduryje, baigiame – birželio viduryje, – sakė UAB „Utenos komunalininkas" darbų vadovė Jolanta Tumienė. – Gėles sodina 7–8 specialiai apmokyti, šio darbo patirtį turintys žmonės. Tai – labai imlus darbas, laimė, kad turiu gerą gėlininkių komandą. Jos ne tik sodina, bet ir tręšia, ravi gėles, purškia jas nuo kenkėjų ir įvairių ligų. Beje, kompostą gėlėms gaminame patys."
Gėlynus, be kitų gėlių, papuoš gauros, verbenos vasarinės chrizantemos, kosmėjos, stipos, rudbekijos, tagetės, įsiliesiančios į margaspalvių žiedų jūrą. J. Tumienė minėjo, kad gėlynai kasmet skiriasi spalvų gama, keičiamos jų kompozicijos.
„Utenos komunalininko" darbuotojai prižiūri ir puoselėja dar ir apie 10 tūkstančių kv. metrų daugiamečių želdinių ir gėlynų.

Daugiau nuotraukų >>>

Joomla templates by a4joomla