1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Čekijos Respublikos Lietuvoje ambasadoriaus vizitas

IMG 8459 (Custom)Paskutiniąją pavasario dieną, gegužės 31-ąją, Utenoje su oficialiu vizitu lankėsi Čekijos Respublikos Lietuvoje ambasadorius Vit Korselt, lydimas ambasados atstovės, vertėjos Lauros Vancevičienės.
Garbų svečią Utenos rajono savivaldybėje priėmė Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, mero pavaduotojas Vitalijus Šeršniovas ir administracijos direktorius Audrius Remeikis. Susitikime svečiams buvo pristatyta Utena, jos pasiekimai, kalbėta apie tarptautinių ryšių su miestais partneriais plėtojimą, ilgametį, nuo 1997 m. besitęsiantį Utenos ir Čekijos Respublikos miesto Trebono bendradarbiavimą. Kaip sakė ambasadorius, atvykti į Uteną jį ir paskatino LR Seime išgirstas raginimas būtinai aplankyti šį Rytų Aukštaitijos miestą, kuris jau daug metų draugauja su Trebonu. „O Trebonas man labai patinka, – kalbėjo Vit Korselt. – Tad nieko nelaukdamas susiruošiau atvykti pas jus ir susipažinti su miestu, su kuriuo Trebonas palaiko glaudžius ryšius."


Baigiantis susitikimui buvo apsikeista dovanomis. Alvydas Katinas įteikė Vit Korselt knygą apie Utenos bendradarbiavimą su užsienio partneriais. Knygoje daug vietos skirta ir draugystei su Trebonu. Svečiai buvo pakviesti nusifotografuoti prie Utenio aikštėje įrengtų miestų partnerių rodyklių, šalia kurių netrukus turėtų įsikurti dar dvi: Gorio (Sakartvelas) ir Džinano (Kinija).
Po susitikimo su Utenos rajono savivaldybės vadovais svečiai, lydimi Utenos rajono savivaldybės mero pavaduotojo Vitalijaus Šeršniovo, lankėsi Krašuonos progimnazijoje, kuri irgi jau daugiau kaip 20 metų draugauja su Trebono miesto mokykla. Apie šią draugystę Vit Korselt išsamiai papasakojo progimnazijos direktorius Rolandas Gruodinskas, taip pat surengęs nedidelę ekskursiją po mokyklą.
Išvykę iš progimnazijos Čekijos Respublikos ambasados atstovai dalyvavo fotografijų parodos apie Olgą Havlovą atidaryme Utenos kolegijos Medicinos fakultete, apsilankė Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje, kurioje direktorė Vida Garunkštytė supažindino su bibliotekos naujovėmis, Utenos rajono bendruomenei teikiamomis paslaugomis. Svečiai bibliotekai padovanojo nemažą šūsnį knygų apie Čekiją, Prahą, jos įdomybes ir įžymybes.
Paskutinė vizito metu aplankyta vieta – AB „Utenos trikotažas". Įmonės Technologijų ir inovacijų skyriaus vedėja Inga Prevelienė surengė įdomią ir išsamią ekskursiją po įmonę, supažindino su bendrovės veikla, gaminama produkcija, naujovėmis, bendradarbiavimu su užsienio partneriais.
Baigiantis vizitui Vit Korselt nuoširdžiai padėkojo už priėmimą ir galimybę susipažinti su Utena. „Man apsilankymas Utenoje paliko įspūdį. Tad tikrai plėtosim draugystę su progimnazija, vešim parodas į biblioteką, dar ne kartą lankysimės ir jūsų pramonės įmonėse", – atsisveikindamas sakė ambasadorius.

Daugiau nuotraukų >>>

Joomla templates by a4joomla