1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Mėgėjai šiukšlinti neišsisuks – gresia baudos

Utenos rajono savivaldybės administracijos ir UAB „Utenos komunalininkas" pastangos miesto atliekų surinkimo aikštelėse mažinti atliekų kiekius, mokyti gyventojus tvarkos ir atsakomybės viešosiose vietose, davė rezultatų: pirmadienių rytais, o ir kitomis savaitės dienomis atliekų kalnai, šalia konteinerių besivoliojantys unitazai akių jau nebebado. Iki tobulumo, žinoma, dar toli, netvarkingų atliekų surinkimo aikštelių, pasak UAB „Utenos komunalininkas" direktoriaus pavaduotojo Rimanto Kaušylo, dar yra, gyventojai prie konteinerių dar primeta ir kartono dėžių, ir sulūžusių kėdžių, ir kitokių daiktų, bet miestas akivaizdžiai švarėja. Tai džiugina ir nuteikia optimistiškai.


2009 m. Utenos rajono savivaldybės taryba patvirtino Utenos rajono savivaldybės atliekų tvarkymo taisykles. Jos vėliau buvo papildytos ir patikslintos. Dar yra Utenos miesto tvarkymo ir švaros taisyklės, kurias taryba patvirtino 2013 m., ir Utenos rajono savivaldybės gyvenamųjų vietovių (išskyrus Utenos miesto) tvarkymo ir švaros taisyklės, patvirtintos 2008 m. Norėdami gyventi tvarkingoje, jaukioje ir gražioje aplinkoje, mes visi privalome šių taisyklių laikytis. Ar šią pareigą vykdome, ar puoselėjame miestą ir rajoną, stebi ir kontroliuoja Utenos rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius.
Deja, skyriui darbo, vykdant taisyklių pažeidimų kontrolę, netrūksta. Kaip sakė skyriaus vedėja Jovita Strazdienė, nuo sausio 1 d. iki birželio pradžios buvo atliktas 41 patikrinimas, nustatyti 34 nusižengimai.
– Už minėtų taisyklių pažeidimus atsakomybė numatyta Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 366, 367 straipsniuose, – akcentavo vedėja. – 366 straipsnyje (Tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimas) nurodyta, kad tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 20 iki 140 Eur. 367 straipsnyje (Savivaldybių tarybų patvirtintų atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimas) numatytas įspėjimas arba bauda nuo 30 iki 140 Eur. O už administracinius nusižengimus, padarytus pakartotinai, abejuose straipsniuose jau numatyta bauda nuo 140 iki 600 Eur.

Nustačius pažeidimo faktą (atliekos buvo išmestos tam neskirtoje vietoje, šalia konteinerių sumesti maišai su atliekomis arba sudėtos stambių gabaritų atliekos), yra skaičiuojama žala. Žalą skaičiuoja atliekas tvarkanti įmonė UAB „Utenos komunalininkas". Pasak direktoriaus pavaduotojo Rimanto Kaušylo, šiemet paskaičiuoti jau keturi padarytos žalos atvejai, pažeidėjams teko susimokėti įvairias pinigines baudas: nuo 40 iki 100 Eur.

Joomla templates by a4joomla