1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Ką reikėtų žinoti apie išmokas vaikams

Primename, kad nuo 2019 m. sausio 1 d. pasikeitus Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymo nuostatoms, kiekvienam vaikui padidėjo universalios išmokos vaikui dydis iki 50,16 Eur, o neįgaliam vaikui – iki 69,92 Eur per mėnesį. Įsigaliojus šiems pakeitimams asmenims, kuriems yra jau paskirta išmoka vaikui, nuo š. m. sausio 1 d. iš naujo teikti naujų prašymų dėl universalios išmokos vaikui skyrimo nereikia. Išmoka neįgaliems vaikams bus paskirta vaiko neįgalumo laikotarpiui.


Atkreipiame dėmesį, kad pasikeitė ir papildomos išmokos vaikui dydis – nuo 2019 m. sausio 1 d. jis yra 20,14 Eur per mėnesį kiekvienam vaikui. Papildoma išmoka mokama:
1. Šeimoms, auginančioms ir (ar) globojančioms 1 ar 2 vaikus, kurių šeimos pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės negu 1,5 valstybės remiamų pajamų (VRP) dydžio, t. y. 183 Eur. Šioms šeimoms papildoma išmoka vaikui skiriama ne ilgesniam kaip 12 mėnesių laikotarpiui, todėl pasibaigus išmokos skyrimo laikotarpiui reikia kreiptis į Utenos rajono savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyrių ir užpildyti prašymą dėl išmokos pratęsimo arba tai atlikti elektroniniu būdu per Socialinės paramos informacinę sistemą www.spis.lt.
2. Šeimoms, auginančioms ir (ar) globojančioms 3 ar daugiau vaikų, nevertinant šeimos gaunamų pajamų, mokama nuo vaiko gimimo dienos iki 18 metų ir vyresniems, jei mokosi pagal bendrojo ugdymo programą (įskaitant ir profesinio mokymo įstaigose besimokančius pagal bendrojo ugdymo programą ir pagal bendrojo ugdymo programą kartu su profesinio mokymo programa), bet ne ilgiau, iki jiems sukaks 21 metai. Nuo š. m. sausio 1 d. iš naujo teikti naujų prašymų skirti papildomas išmokas šių šeimų vaikams nereikia.
Gyventojų patogumui kreipiantis išmokų vaikams vykdoma išankstinė klientų registracija telefonais 8 389 61629, 8 389 50460 arba atvykus į Utenos rajono savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyrių (Utenio a. 4. Utena) 112 kab. Taip pat prašymus išmokai vaikui gauti galima teikti elektroniniu būdu per Socialinės paramos informacinę sistemą www.spis.lt.
Papildoma informacija teikiama telefonu 8 389 61628 arba el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. .

Joomla templates by a4joomla