1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Marianos Veriovkinos simpoziumas alsavo Paryžiumi

2019 07 22 VeriovkinosPačiame vidurvasaryje tradiciškai prisimenama žymi Vakarų Europos dalininkė Marina Veriovkina, kūrusi Utenos rajone esančiame Vyžuonėlių dvare. Liepos 19 d. Vyžuonėlių dvare finišavo šeštasis tarptautinis M. Veriovkinos sipmoziumas „Paryžiaus pamokos". Simpoziumo tema su Paryžiumi susijusi neatsitiktinai, nes Paryžius buvo didžioji M. Veriovkinos meilė.

Simpoziume dalyvavo būrys lietuvių menininkų, du prancūzai ir vienas estas. Menininkai ne tik tapė, bet ir pakvietė į dirbtuvę-paskaitą „Apie spalvas", atvirų studijų dieną. Simpoziumo uždarymo metu pristatyta menininkų nutapytų darbų paroda. Susidomėjimo sulaukė ir Utenos meno mokyklos mokinių iš keramikos sukurta instaliacija „Utena Veriovkinų laikais".

Simpoziumo uždarymo metu dailės istorikė ir menotyrininkė Laima Laučkaitė-Surgailienė sakė neprarandanti svajonės, jog apleistas Vyžuonėlių dvaras vieną dieną bus nupirktas Europos Sąjungos lėšomis ir prikeltas naujam gyvenimui. Menotyrininkė daug metų puoselėja tikslą atvesti Europą į nuošalų Vyžuonėlių kaimą.
Tradicinio simpoziumo dalyvius pasveikino Utenos rajono savivaldybės administracijos direktorius Audrius Remeikis. A. Remeikis asociacijos „Marianos Veriovkinos draugija" direktorei Sandrai Dastikienei, dailėtyrininkei L. Laučkaitei-Surgailienei ir VšĮ "Open Minds" projektų vadovei Rimantei Černiauskaitei-Kėrienei įteikė padėkas ir atminimo dovanas.
Vyžuonėlių dvaras Veriovkinų laikais buvo neįsivaizduojamas be muzikantų, šokėjų ir arbatos. Šių tradicijų laikomasi ir M. Veriovkinos dailės pleneruose. Šįkart dvare skambėjo romantiškosios Evelinos Sašenko atliekamos dainos.

Nuotraukos >>>

Joomla templates by a4joomla