1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Utenos centralizuoto šilumos tiekimo sistemos įvertintos sertifikatu

Atsižvelgdamas į Lietuvos ir Europos Sąjungos energetikos strateginiuose dokumentuose akcentuojamą mokslinių tyrimų, skirtų siekti pagrindinių energetikos politikos tikslų – saugaus ir patikimo tiekimo, efektyvesnės energijos gamybos ir vartojimo, platesnio atsinaujinančių energijos išteklių naudojimo, - reikšmę, Lietuvos energetikos institutas, bendradarbiaudamas su Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija ir Euroheat&Power (tarptautine centralizuoto šilumos tiekimo, centralizuoto vėsinimo ir kombinuoto šilumos bei elektros energijos gamybos asociacija), šešiose savivaldybėse – Birštono, Ignalinos, Mažeikių, Šilutės, Tauragės ir Utenos miestuose – atliko centralizuoto šilumos ir vėsumos tiekimo sistemų analizę. Remiantis „Ecooheat4cities" projekto metodika, sistemos buvo vertintos pagal pirminių išteklių naudojimo, atsinaujinančių energijos išteklių naudojimo ir poveikio aplinkai (taršos atžvilgiu) faktorius.

Tyrimo metu gautas 0,84 pirminės energijos rodiklis parodė, kad Utena pastaraisiais metais gamtinius išteklius naudojo gana efektyviai. Atsinaujinančių energijos išteklių naudojimo technologijos uteniškiams taip pat leido atsinaujinančios ir atliekinės šilumos dalį pakelti iki 43 proc. (nacionalinis tikslas – 23 proc.). Mokslininkų duomenimis, pagrindinė centralizuoto šildymo tiekėja UAB „Utenos šilumos tinklai" irgi neviršijo CO2 emisijos (rodiklis – 186 kg/MWh).

Lietuvos energetikos institutas, teigiamai įvertinęs centralizuoto šilumos tiekimo sistemas, Utenai 2013 metams suteikė sertifikatą, kuris įpareigoja uteniškius stengtis ir ateityje efektyviai spręsti energijos tiekimo ir vartojimo klausimus ir ieškoti būdų, kaip dar labiau sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų CO2 išmetimą.

                                                                                                                                                       Utenos rajono savivaldybės administracija

Joomla templates by a4joomla