1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

INFORMACIJA PIRMINIAMS AUGALINIŲ PRODUKTŲ GAMINTOJAMS

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Utenos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba siekia užtikrinti maisto saugumą nuo pirminės maisto paruošimo vietos iki jo pateikimo į rinką bei galutinio vartotojo. Pirminė gamyba - tai ūkyje vykdomas augalinių produktų auginimas, derliaus nuėmimas, rūšiavimas, gabenimas, paruošimas saugojimui ir saugojimas, tvarkymas gamybos vietoje, laukinių grybų, uogų ir žolelių rinkimas ir gabenimas į ūkį. Pirminiai augaliniai produktai – tai pirminės gamybos metu pagaminti produktai, įskaitant užaugintus dirvožemyje, ūkyje, surinktus gamtoje (pvz., grūdai, vaisiai, daržovės, prieskoninės žolės, grybai, daigintos sėklos, gamtoje surinkti grybai, uogos).


Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Utenos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad visi maisto tvarkymo subjektai turi užtikrinti, kad maisto saugos reikalavimų būtų laikomasi visoje maisto grandinėje bei primena, kad vykdyti pirminę gamybą ir pateikti pirminius augalinius produktus į rinką bei tiesiogiai vartotojui, galima tik turint Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nustatyta tvarka išduotus dokumentus. Reikalingi dokumentai, norint pradėti vykdyti pirminę augalinių produktų gamybą nurodyti Maisto tvarkymo subjektų patvirtinimo ir registravimo tvarkos apraše, patvirtintame Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2008 m. spalio 15 d. įsakymu Nr. B1-527 „Dėl maisto tvarkymo subjektų patvirtinimo ir registravimo tvarkos aprašo patvirtinimo" (galiojanti suvestinė redakcija nuo 2019-03-28 pateikiama nuorodoje https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/28d1db20503511e7846ef01bfffb9b64).
Daugiau informacijos teikiama telefonu (8 389) 55 841 arba elektroniniu paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Joomla templates by a4joomla