1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Susitikime – apie kelių būklę ir tvarkymo galimybes

IMG 0861

Utenos rajono savivaldybės administracijoje viešėjo ir su Utenos rajono savivaldybės meru Alvydu Katinu susitiko susisiekimo ministro patarėjas Jaroslav Kaminski. Susitikime taip pat dalyvavo savivaldybės administracijos direktorius Audrius Remeikis, direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė, Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus vedėjas Nerijus Malinauskas.
Jaroslav Kaminski su Utenos rajono savivaldybės vadovais aptarė kaimų, gyvenviečių kelių tvarkymo ir asfaltavimo galimybes, valstybinės žvyrkelių asfaltavimo programos įgyvendinimą, problemas, susijusias su žvyro dangos kelių asfaltavimu Utenos rajone.


Alvydas Katinas pabrėžė, kad vietos kelių tvarkymas turėtų būti ne vien savivaldybės reikalas, tai turėtų būti vienas svarbiausių valstybės prioritetų. Be to, savivaldybė, kuri iš biudžeto kelių tvarkymui skiria nemažą lėšų dalį, turėtų sulaukti daugiau dėmesio iš ministerijos ir gauti papildomą finansavimą. Meras pristatė Utenos rajono savivaldybės trijų metų miesto gatvių su žvyro danga asfaltavimo programą, kuri buvo sėkmingai įgyvendinta ir davė miestui daug naudos. „Su valstybe surėmusi pečius savivaldybė galėtų kalnus nuversti, tvarkydama vietos kelius," – sakė Alvydas Katinas.
Susitikime taip pat buvo kalbama apie sodų bendrijų kelių asfaltavimo galimybes, kelio Južintai–Kaniūkai prastą būklę ir jo tvarkymą, bendrą Rokiškio ir Utenos rajonų savivaldybių merų kreipimąsi į Lietuvos automobilių kelių direkciją dėl minėto kelio tvarkymo, kelius į ūkininkų sodybas, nebaigtus Utenos mieste ir rajone Lietuvos automobilių kelių direkcijos įgyvendinti projektus: nebaigtą tiesti dviračių taką Sirutėnai–Sudeikiai, pamirštą Kupiškio gatvės rekonstrukciją. Pokalbis baigėsi vienu aktualiausiu klausimu – kelio Vilnius–Utena rekonstrukcija. Utenos rajono savivaldybės meras akcentavo, kad minėto kelio, svarbios Lietuvos tarptautinės jungties su Rytų kaimynėmis, rekonstrukcijos terminas yra pasirinktas per ilgas. „Tikėjomės, kad kelias bus baigtas rekonstruoti apie 2024 m., – sakė meras. – Tenka apgailestauti, kad jo rekonstrukcija gali tęstis 10 metų."

Joomla templates by a4joomla