1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Vienkartinės išmokos įsikurti skyrimas

 

Eil. Nr.

Pavadinimas

Aprašymo turinys

1.

Administracinės paslaugos kodas

15.08.

2.

Administracines paslaugos versija

3 versija

3.

Administracinės paslaugos pavadinimas

Vienkartinės išmokos įsikurti skyrimas

4.

Administracinės paslaugos apibūdinimas

Asmenims, kuriems buvo nustatyta vaiko globa (rūpyba), pasibaigus vaiko globai (rūpybai) dėl pilnametystės, emancipacijos ar santuokos sudarymo, skiriama 75 bazinių socialinių išmokų dydžio vienkartinė išmoka įsikurti. Išmoka gali būti panaudota: 1) būstui (gyvenamosioms patalpoms) pirkti; 2) sumokėti daliai paskolos būstui statyti arba pirkti; 3) būsto nuomai; 4) mokesčiams už nuomojamojo ar nuosavybės teise turimo būsto komunalines paslaugas; 5) būstui remontuoti arba rekonstruoti; 6) baldams, buitinei, vaizdo ir garso technikai, namų apyvokos reikmenims, vienam asmeniniam kompiuteriui, vienam mobiliojo ryšio telefonui įsigyti; 7) studijų ir neformaliojo švietimo kainai padengti, mokymosi ir darbo priemonėms įsigyti; 8) žemės sklypui įsigyti; 9) mokamų sveikatos priežiūros prekių ir paslaugų išlaidoms apmokėti;10) automobiliui įsigyti, jeigu asmuo turi galiojantį vairuotojo pažymėjimą, kuriuo patvirtinama asmens teisė vairuoti B kategorijos motorinė transporto priemonę.

Išmoka grynaisiais pinigais neišmokama, išskyrus atvejus, kai lieka nepanaudota mažesnė nei 2 bazinės socialinės išmokos dydžio išmokos dalis, kuri gali būti išmokama grynaisiais pinigais pačiam išmokos gavėjui.

5.

Teisės aktai, reguliuojantys administracinės

paslaugos teikimą

- Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymas;
- Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004-06-28 nutarimas Nr. 801 „Dėl išmokų vaikams skyrimo ir mokėjimo patvirtinimo“.

6.

Informacija ir dokumentai, kuriuos turi

pateikti asmuo

- prašymas;
- asmens tapatybės dokumentas, išskyrus atvejus, kai dėl atitinkamos išmokos skyrimo kreipiamasi elektroniniu būdu;

- dokumentai, kuriuos, atsižvelgiant į aplinkybes, būtina pateikti:

1. Dokumentai apie globos (rūpybos) nustatymą.
2. Teismo spendimas dėl nepilnamečio pripažinimo veiksniu, jeigu vaikas emancipuotas.
3. Prašyme nurodoma santuokos data, jeigu nepilnametis yra įregistravęs santuoką.

4. Gimimo faktą patvirtinantis dokumentas, jeigu duomenų apie vaiko gimimą nėra Lietuvos Respublikos gyventojų registre.

5 Mirties faktą patvirtinantis dokumentas, jeigu vienas iš vaiko tėvų miręs ir apie tai nėra duomenų Lietuvos Respublikos gyventojų registre.

6. Gyvenamųjų patalpų nuomos sutartį įregistruotą viešame registre, jeigu vienkartinė išmoka įsikurti naudojama būsto nuomai.

7. Mokymo įstaigos pažymą, patvirtinančią, kad asmuo mokosi ar studijuoja, jeigu vienkartinė išmoka įsikurti naudojama studijų ir neformaliojo švietimo kainai padengti ar mokymosi priemonėms įsigyti, arba darbo sutartį ar kitus dokumentus, patvirtinančius, kad asmuo dirba, jeigu vienkartinė išmoka įsikurti naudojama darbo priemonėms įsigyti. Šių dokumentų pateikti nereikia, jeigu duomenys apie mokymąsi, studijavimą ar darbą yra valstybės ir žinybiniuose registruose arba valstybės informacinėse sistemose.

8. Galiojantį vairuotojo pažymėjimą, kuriuo patvirtinama asmens teisė vairuoti B kategorijos motorinę transporto priemonę, jeigu vienkartinė išmoka įsikurti naudojama automobiliui įsigyti. Šio dokumento pateikti nereikia, jeigu Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių vairuotojų registro tvarkomi duomenys gaunami pagal duomenų teikimo sutartį.

7.

Informacija ir dokumentai, kuriuos turi gauti

institucija (prašymą nagrinėjantis

tarnautojas)

Išrašas iš Gyventojų registro duomenų bazės apie asmens deklaruotą gyvenamąją vietą (Gyventojų registro tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos). vienkartinė išmoka įsikurti.

8.

Administracinės paslaugos teikėjas

Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyrius, Utenio a. 4, Utena, 110 kab. tel. (8 389) 64047, socialinių išmokų specialistės Lina Kuolinytė, el. paštas: lina.kuolinyte@utena.lt, Rita Marytė Valiulienė, el. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. , Jolanta Kraujalienė, el. pastas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. , Akvilė Ragauskienė, el. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. kab., tel.: (8 389) 63890 išmokų specialistės Vida Rutkauskienė, el. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. , Jolanta Brukštuvienė, el.paštas jolanta.brukš Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. , Loreta Jurgelėnienė, el. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. .

9.

Administracinės paslaugos vadovas

Inga Šakalienė, el. paštas inga.sakaliene@utena.lt, tel. (8 389) 61 622, faksas (8 389) 50 460

10.

Administracinės paslaugos suteikimo trukmė

30 d.

11.

Administracinės paslaugos suteikimo kaina (jei paslauga teikiama atlygintinai)

-

12.

Prašymo forma, pildymo pavyzdys ir prašymo turinys

Prašymo forma

13.

Informacinės ir ryšių technologijos, naudojamos teikiant administracinę paslaugą

14.

Administracinės paslaugos teikimo ypatumai

15.

Administracinių paslaugų teikimo aprašymų įtraukimas į dokumentų apskaitą

Joomla templates by a4joomla