1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Projektas “Tinkamos poilsiavietės, aktyvaus poilsio ir laisvalaikio praleidimo formų sukūrimas Utenos rajono Tauragnų miestelyje”

ERPFNors šiltuoju metų laiku saulės spinduliais ir ežero gaiva Tauragnai lauks iškylautojų besimėgaujančių poilsiautojų Tauragnuose niekada netrūksta, ateinančią vasarą jų laukiama dar daugiau. O ir sutikti jie bus svetingiau, nes čia, prie giliausio šalyje Tauragno ežero, naujai įrengta poilsiavietė.
Idėja Aukštaitijos nacionaliniame parke įrengti poilsio zoną ir taip padidinti vaizdingos vietovės vertę Utenos rajono savivaldybei kilo 2005 metais įsigijus prie Tauragno ežero 1,83 ha žemės plotą, tačiau ją įgyvendinti pavyko tik šių metų pradžioje baigus projektą „Tinkamos poilsiavietės, aktyvaus poilsio ir laisvalaikio praleidimo formų sukūrimas Utenos rajono Tauragnų miestelyje" (kodas Nr. VP3-1.3-ŪM-05-R-91-015), kuriam paramos lėšos buvo skirtos pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programos 1 prioriteto „Vietinė ir urbanistinė plėtra, kultūros paveldo ir gamtos išsaugojimas bei pritaikymas turizmo plėtrai" priemonę „Viešosios turizmo infrastruktūros ir paslaugų plėtra regionuose".

Poilsiavietė TauragnuoseTauragnų seniūnijos bendruomenei pritarus ir gavus Aukštaitijos nacionalinio parko direkcijos sutikimą, sklype, esančiame Tauragnų kraštovaizdžio draustinyje, nuo praėjusio pavasario vyko darbai, kurie baigti gruodžio pabaigoje.
Tiek poilsį gamtoje mėgstantys uteniškiai, tiek ir regioninio krašto savitumą pažinti norintys turistai atšilus orams ras gražiai sutvarkytą teritoriją. Atvykę automobiliais ar autobusais poilsiautojai ir turistai juos galės palikti stovėjimo aikštelėje, o patys pasivaikščioti ežero šlaite nutiestais takais su tarpinėmis aikštelėmis.Poilsivietė Tzuragnuose Pasiilgusieji gamtos vaizdų pasigėrėti ežero platybėmis, ramiai pažvejoti galės nuo dviejų pontoninių lieptų su apžvalgos aikštelėmis, dar prie vieno pontoninio liepto-prieplaukos bus galima švartuoti valtis. Pakrantėje iškylautojų patogumui įrengtos pavėsinės, laužavietės, pastatyti miško baldai, persirengimo kabinos, šiukšliadėžės, sumontuoti lauko tualetai. Rūpinantis besimaudančiųjų saugumu maudyklos vieta atitverta plūdurais. Projekto rengėjai pagalvojo ir apie vaikus – jiems smagu bus žaisti specialiai įrengtoje aikštelėje. Net ir vakarėjant poilsiavietė neskendės tamsoje – takus ir pavėsines apšvies modernūs šviestuvai.
Poilsiavietė TauragnuoseVisa projekto vertė 633 120 Lt, iš kurių 538 147 Lt Europos Sąjungos paramos lėšos.

Joomla templates by a4joomla