1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Patvirtintas finansuotinų 2019 m. socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektų sąrašas

Vadovaudamasis Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje 2019 metų projektų atrankos konkurso organizavimo nuostatais, patvirtintais Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2018 m. spalio 4 d. įsakymu Nr. A1-545, Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektų vertinimo ir atrankos komisijos darbo organizavimo tvarkos aprašu, patvirtintu Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus 2018 m. lapkričio 5 d. įsakymu ir atsižvelgdamas į Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektų vertinimo ir atrankos komisijos 2018 m. gruodžio 10 d. Siūlymą dėl lėšų skyrimo 2019 m. socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektams Nr. PV-11, Utenos rajono savivaldybės administracijos direktorius Jonas Slapšinskas 2018 m. gruodžio 27 d. įsakymu Nr. AĮ-1281 „Dėl lėšų skyrimo socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje 2019 metų projektams" patvirtino Finansuotinų 2019 m. socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektų sąrašą >>>.

Informacija

Utenos rajono savivaldybėje gyvena nemažai neįgaliųjų, turinčių judėjimo negalią, todėl fizinės aplinkos pritaikymas yra būtina sąlyga atkurti žmogaus su negalia fizinį, dvasinį ir ekonominį savarankiškumą. 2018 m. būstas neįgaliųjų poreikiams yra pritaikytas 2 suaugusiems asmenims ir 2 vaikams su negalia, šiai priemonei įgyvendinti iš Utenos rajono savivaldybės biudžeto skirta 31,3 tūkst. Eur ir iš valstybės biudžeto 27,6 tūkst. Eur. 2018 m. gauta 17 prašymų, iš jų 3 dėl neįgalių vaikų. 2019 m. sausio 1 d. Būsto pritaikymo eilėje laukia 18 žmonių su negalia, iš jų 2 vaikai. 2018 metais buvo eksploatuojami ir prižiūrimi 17 liftų, keltuvų, mobilių kopiklių, skirtų neįgaliesiems. 2018 m. būsto pritaikymo neįgaliesiems darbų apimtys priklausys nuo to, kiek Utenos rajono savivaldybei iš valstybės ir savivaldybės biudžetų bus skiriama lėšų.

SOCIALINIŲ PASLAUGŲ ĮSTAIGŲ, KOORDINUOJANČIŲ ATVEJO VADYBĄ, SĄRAŠAS

12

Informacija dėl paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti

Lietuvos Respublikos paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymas (toliau – Įstatymas) nustato paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti teikimo asmenims ir šeimoms principus, finansavimo šaltinius, formas, paramą būstui įsigyti ar išsinuomoti gaunančių asmenų teises ir pareigas, taip pat socialinio būsto ir savivaldybės būsto nuomos bei būsto pardavimo sąlygas ir tvarką.
Parama būstui įsigyti teikiama valstybės iš dalies kompensuojamų būsto kreditų gavėjams teikiant subsidijas valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito daliai apmokėti:
• subsidija asmenims ir šeimoms valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito daliai apmokėti teikiama šių kreditų gavėjams, jeigu jie gavo valstybės iš dalies kompensuojamą būsto kreditą, atitinka Įstatymo 8 straipsnio nustatytus reikalavimus ir jeigu jie yra: 1) buvę likę be tėvų globos (rūpybos) asmenys, iki jiems sukanka 35 metai, ar jų šeimos, taip pat šeimos, auginančios tris ar daugiau vaikų (įvaikių), neįgalieji arba šeimos, kuriose yra neįgaliųjų, – apmokama 20 procentų suteikto valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito (ar šio būsto kredito likučio) sumos; 2) jaunos šeimos, auginančios vieną ar daugiau vaikų (įvaikių), ir šeimos, kuriose vienas iš vaikų (įvaikių) tėvų yra miręs, - apmokama 10 procentų suteikto valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito (ar šio būsto kredito likučio) sumos.

Skaityti daugiau...

Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyrius kviečia susipažinti

Kviečiame susipažinti su Utenos rajono savivaldybės 2017 m. Socialinių paslaugų plano projektu. Pastabas ir pasiūlymus prašome teikti Utenos rajono savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriui adresu Utenio a. 4, Utena, (111 kabinetas), el. paštu regina.skomskiene@utena.lt. Telefonas pasiteirauti 8 389 64045.

UTENOS RAJONO SAVIVALDYBĖS 2017 M. SOCIALINIŲ PASLAUGŲ PLANAS >>>

Naujos išmokos papildys šeimų, auginančių vaikus, biudžetus

Rima LukosevicieneNuo sausio 1 d. keičiasi Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymo nuostatos, kurios sudaro galimybes praplėsti išmokų vaikams gavėjų ratą. Apie pasikeitimus, naujas išmokas vaikams bei paramą šeimai kalbamės su Utenos rajono savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėjo pavaduotoja Rima Lukoševičiene.
Gerbiama pavaduotoja, kokios išmokos vaikams, vadinamieji „vaiko pinigai", mokamos nuo šių metų pradžios?
Galima pradžiuginti visas šeimas, auginančias (globojančias) vaikus iki 18 metų. Išmokų vaikams įstatyme nurodyta, kad kas mėnesį 15,20 Eur dydžio išmoka nuo sausio 1 d. bus mokama vaikams nuo 7 iki 18 m. Anksčiau 1 ar 2 vaikus auginančias (globojančias) šeimos „vaiko pinigus" gaudavo nuo vaiko gimimo iki 2 m. amžiaus po 28,50 Eur, o nuo 2 m. iki 7 m. po 15,20 Eur, jei šeimos pajamas vienam asmeniui neviršija 153 Eur per mėnesį. Dabar tokias šeimas 15,20 Eur dydžio išmoka pasieks, kol vaikui sukaks 18 m.
Geras žinia šeimoms, auginančioms (globojančioms) 3 ir daugiau vaikų. Tokių šeimų vaikams išmokos iki 18 m. mokamos neskaičiuojant šeimos gaunamų pajamų: nuo gimimo iki 2 m. mokama 28,50 Eur, nuo 2 m. iki 18 m, – 15,20 Eur.
Jei šeimoje yra studentų iki 24 m., tai kiti tos šeimos vaikai gaus išmokas iki 18 m.
Šiais pakeitimais siekiama paremti šeimas, auginančias vaikus, ir išmokos vaikui mokėjimą laipsniškai grąžinti į prieškrizinį lygį.

Skaityti daugiau...

Aplinkos pritaikymas neįgaliesiems

Utenos rajono savivaldybės teritorijoje  gyvena nemažai neįgaliųjų, turinčių judėjimo negalią, todėl fizinės aplinkos pritaikymas yra būtina sąlyga atkurti žmogaus su negalia fizinį, dvasinį ir ekonominį savarankiškumą. 2016 m. būstas neįgaliųjų poreikiams yra pritaikytas 5 asmenims, šiai priemonei įgyvendinti iš Utenos rajono savivaldybės biudžeto skirta 7874,71 Eur ir iš valstybės biudžeto 17194,21 Eur. 2016 m. gauta 8 prašymai. 2017-01-01 laukia eilėje 5 neįgalieji. 2016 metais buvo eksploatuojami ir prižiūrimi 17 liftų,keltuvų, mobilių kopiklių, skirtų neįgaliesiems. 2017 m. būsto pritaikymo neįgaliesiems darbų apimtys priklausys nuo to, kiek Utenos rajono savivaldybei iš valstybės ir savivaldybės biudžetų bus skiriama lėšų.

Socialinė akcija: „Tikros istorijos – reali pagalba"

zemelapis pagalbos centraiPRANEŠIMAS SPAUDAI
Moterų informacijos centras inicijuoja socialinę kampaniją „Tikros istorijos - reali pagalba", kuri skirta pristatyti smurto artimoje aplinkoje aukoms pagalbą teikiančius Specializuotos pagalbos centrus.
Kartu su Lietuvos Respublikos Prezidentės inicijuota socialinio saugumo kampanija „Už saugią Lietuvą" buvo nufilmuotas klipas, kuriame kampanijos ambasadoriai – atlikėjas Donatas Montvydas, architektas Algirdas Kaušpėdas ir žurnalistė Daiva Žeimytė - ragina tarti griežtą „NE" smurtui prieš moteris ir išsako savo poziciją. Nuo 2016 m. lapkričio 25 d. klipas „Kyla įdomus klausimas...." transliuojamas socialiniuose tinkluose.
Klipas patalpintas: https://youtu.be/0VH3YafxXYw
Klipą galite atsisiųsti čia: https://we.tl/MM8OB0SVdY
Nuo 2012 m. metų visoje Lietuvoje pagalbą smurto aukoms teikia Specializuotos pagalbos centrai. Svarbu, kad profesionali pagalba būtų matoma ir prieinama kiekvienam, skatiname nedelsti ir kreiptis.
Arčiausiai Tavęs esantį centrą padės rasti Secializuotos pagalbos centrų Lietuvoje žemėlapis: www.lygus.lt/spc

Skaityti daugiau...

Rudens „Maisto banko" akcijoje dalyvauti kvies ir šalies vadovė

mb logoĮpusėjus rudeniui, spalio 21-22 dienomis 22-ąjį kartą vyks „Maisto banko" akcija. Jos metu 73 miestuose savanoriai kvies prekybos centruose pirkėjus aukoti ilgai negendančių maisto produktų nepasiturintiems.
„Maisto banko" akcijoje visuomenę dalyvauti kvies ir Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Tarptautinės kovos su skurdu dieną, spalio 17 d., pirmadienį ji lankysis labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas" Vilniaus padalinio sandėliuose – susitiks su savanoriais, padės formuoti pagalbos maistu paketus, skirtus labiausiai skurstančioms šeimoms. Savotiškose palydėtuvėse į „Maisto banko" akciją Prezidentė D. Grybauskaitė primins, kad kas penkta Lietuvos šeima patenka į skurdo zoną, skurdžiai maitinasi kas septintas mūsų šalies pilietis.

Skaityti daugiau...

Skelbiamas socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektų 2017 m. konkursas

Vadovaudamasi Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektų atrankos konkurso organizavimo nuostatais, patvirtintais Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2012 m. liepos 20 d. įsakymu Nr. A1-345 „Dėl Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektų atrankos konkurso organizavimo nuostatų, Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektų vertinimo ir atrankos komisijos darbo organizavimo tvarkos aprašo, Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektui vykdyti skirtų lėšų pervedimo ir naudojimo sutarties formos patvirtinimo" (Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2016 m. rugsėjo 7 d. įsakymo Nr. A1-509 redakcija), Utenos rajono savivaldybės administracija kviečia teikti paraiškas socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektų konkursui.

Skaityti daugiau...

TV3 ir SEB bankas kviečia dalyvauti „Išsipildymo akcijoje 2016"

TV3 SEB akcijaTV3 ir SEB banko organizuojama „Išsipildymo akcija 2016" kaip ir kasmet ištiesia ranką tiems, kuriems mūsų pagalbos reikia labiausiai, telkia visuomenę bendriems tikslams, bendrai misijai – padėti Lietuvos vaikams. Kreipiamės į Jus, prašydami prisidėti prie gerųjų darbų ir pranešti apie mažuosius ligoniukus, kurių gydymui ar slaugymui reikalinga speciali pagalba; medicininė įranga, galinti pagelbėti ir kitiems sergantiems vaikams.
Ligoniukų anketas pildykite atsižvelgdami į šiuos kriterijus:
• Ligoniuko amžius turi būti iki 18 metų;
• Numatomam gydymui ar pagalbai nepakanka valstybės lėšų.

SVARBU: apie ligoniuką, kuriam „Išsipildymo akcija" rinks lėšas, TV3 rengs reportažą.

Anketa, kurioje būtina pateikti detalesnę informaciją apie Jūsų siūlomą sergančio vaikelio istoriją >>>. Galite pateikti ir kelių ligoniukų atskiras anketas.
Užpildytas anketas prašome siųsti e-paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. . Anketų lauksime iki rugsėjo 26 d.

Per keliolika metų „Išsipildymo akcijos" ligoniukams suteikta pagalba yra įrodymas, kad žmonių gerumas tikrai begalinis. Tačiau ne visi žino kuo gali prisidėti prie gerųjų darbų. Kviečiame pasidalinti šia informacija su šeimos, bendruomenės nariais ar kolegomis.

TV3 „Išsipildymo akcija" istorijų atrankos komanda

Įsigaliojo Lietuvos Respublikos civilinio kodekso ir civilinio proceso kodekso pakeitimų įstatymai

Nuo 2016 m. sausio 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos civilinio kodekso ir Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso pakeitimų įstatymai. Įstatymais iš esmės pakeista asmens veiksnumo ribojimo samprata, pabrėžiama, kad asmens veiksnumo ribojimas yra kraštutinė priemonė, yra siekiama, kad būtų išlaikytas asmens visiškas veiksnumas, sudarant sąlygas asmeniui gauti reikiamą pagalbą savo teisėms įgyvendinti. Įstatymuose yra įtvirtinti naujos nuostatos: išankstinio nurodymo ir pagalbos priimant sprendimus teikimo formos, neveiksnumas tam tikrose srityse.

Skaityti daugiau...

Joomla templates by a4joomla