1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Kviečiame jungtis prie Vaiko teisių apsaugos komandos visoje Lietuvoje

VTAS

Nuo 2018 m. liepos 1 d. pradėjus veikti centralizuotai vaiko teisių apsaugos sistemai Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyboje prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iš viso bus 644 etatai - 230-čia pareigybių daugiau nei dabar yra Vaiko teisių apsaugos skyriuose savivaldybėse.

Daugiau informacijos apie laisvas darbo vietas ieškokite čia:

http://www.vaikoteises.lt/veikla/karjera/

 

Šeimynų šventėje – padėkos, sveikinimai, džiaugsmas ir šėlionės

IMG 6243Saulėtą ir ramią rugpjūčio 20-ąją Šv. Teresės šeimynos tėvų Jūratės ir Eugenijaus Keraminų iniciatyva į sodybą netoli Užpalių tradicinei rinkosi Utenos rajono šeimynos. Sodybos erdve džiaugėsi Valerijos Šatovienės šeimynos, Nijolės šeimynos (mama Nijolė Kulikauskienė), šeimynos „Savi Nameliai" (mama Nijolė Bernotienė) vaikai. Žinoma, prie to džiaugsmo jungėsi ir Šv. Teresės šeimynos mažieji ir jau paaugę globotiniai.

Skaityti daugiau...

Utenos rajono savivaldybės bendruomenės vaiko teisių apsaugos tarybos pasitarimas


0062015 m. gruodžio 22 d. TS sprendimu Nr. 342 buvo patvirtinta Utenos rajono savivaldybės bendruomenės vaiko teisių apsaugos taryba, kurios tikslas formuoti bendrą vaiko teisių apsaugos strategiją Utenos rajone. Bendruomenės vaiko teisių apsaugos taryba, kuriai vadovauja administracijos direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė, rinksis kartą per 3 mėnesius ir atsiskaitys Savivaldybės tarybai.
Sausio 7 d. Utenos rajono savivaldybės administracijoje rinkosi socialinėje srityje dirbančios tarnybos pasitarti dėl situacijos rajone. Pasitarime dalyvavo Utenos rajono savivaldybės administracijos skyrių specialistai, Dienos centro, Utenos rajono socialinių paslaugų, Utenos šeimos ir vaiko gerovės centrų darbuotojai bei Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai.

Skaityti daugiau...

Pyragų diena

065Jau tryliktus metus TV3 televizija ir SEB bankas organizuoja didžiausią paramos projektą Lietuvoje. Projekte „Išsipildymo akcija" dalyvaujantys ištiesia ranką tiems, kuriems pagalbos reikia labiausiai. Kasmet visuomenė buriama bendriems tikslams, bendrai misijai – padėti mažiesiems herojams. Prisidedant prie šių idėjų lapkričio 6 dieną daugybė Lietuvos įmonių ir organizacijų organizavo Pyragų dieną, kurios metu buvo kviečiama kepti pyragus ir už sutartą kainą pardavinėti kolegoms ar mokslo draugams, o surinktas lėšas paaukoti vaikams. Utenos rajono savivaldybės administracijoje Pyragų diena rengiama jau ketvirtą kartą.

Skaityti daugiau...

Apie pagalbą vaikui ir šeimai – atvirai, aiškiai, pozityviai

IMG 8241Gegužės 27 d. Utenos rajono savivaldybės administracijoje buvo surengta savivaldybės administracijos Vaikų teisių apsaugos skyriaus ir Utenos šeimos ir vaikų gerovės centro surengta diskusija tema „Pagalbos vaikui ir šeimai organizavimas. Tarpinstitucinio bendradarbiavimo svarba dirbant komandoje".
Diskusijoje dalyvavo Vaikų teisių apsaugos skyriaus ir Utenos šeimos ir vaikų gerovės centro vadovai ir specialistai, Utenos rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Rimantas Jurkevičius, Utenos rajono apylinkės teismo pirmininkė Nijolė Dumskienė, seniūnijų socialiniai darbuotojai, Utenos rajono socialinių paslaugų centro, policijos, nevyriausybinių organizacijų, ugdymo įstaigų, savivaldybės administracijos, sveikatos priežiūros įstaigų atstovai bei kiti.

Skaityti daugiau...

Uteniškiai kviečiami į Šeimų ir šeimynų šventę

Gegužės 15-oji – Tarptautinė šeimos diena. Ta proga jau tampa tradicija švęsti Šeimų ir šeimynų šventę, paraginant šeimas jungtis, įsitraukti į visuomeninę ir savanorišką veiklą, sustiprinti bendradarbiavimą ir bendravimą, o svarbiausia – mokytis ir dalintis šiluma, pajusti artumą.
2015 m. Šeimų ir šeimynų šventė rengiama gegužės 30 d. Vazgaikiemyje (Prienų r.). Šventės globėja – Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Šventė vyks visą dieną nuo 12 iki 19 val., todėl šeimos ir šeimynos gali prisijungti joms patogiu metu. Visus burs šokiai, dainos, žaidimai ir kitos pramogos. Tikimasi, kad šiemet, kaip ir pernai, šventė sutrauks per 10000 dalyvių ir kiekvienas jų ras mėgstamą, įdomią ir prasmingą veiklą.

Skaityti daugiau...

Į susitikimą kviečiamos įvaikinusios šeimos

Valstybės vaiko teisių ir įvaikinimo tarnyba organizuoja XI įvaikinusių šeimų susitikimą, kuris vyks š. m. liepos 31 d. – rugpjūčio 1–2 d. Utenos rajono įvaikinusios šeimos maloniai kviečiamos dalyvauti šiame susitikime.
Apie dalyvavimą renginyje įvaikinusios šeimos turi pranešti Valstybės vaiko teisių ir įvaikinimo tarnybai iki birželio 15 d. Dėl detalesnės informacijos prašome kreiptis tel. (8 5) 213 9782, el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. (vyr. specialistė Toma Jonavičiūtė).

Pyragai ir šypsenos – kolegoms, aukos – „Išsipildymo akcijai"

Jau tapo tradicija lapkričio 6-ąją paminėti Pyragų dieną, kurią prieš ketverius metus inicijavo TV3 ir SEB organizuojamos IŠSIPILDYMO AKCIJOS sumanytojai. Pyragų dieną surinktos aukos kaip tik ir skiriamos IŠSIPILDYMO AKCIJAI, kurios tikslas – pagelbėti mažiesiems Lietuvos ligoniukams.
Utenos rajono savivaldybės administracija nelieka nuošalyje ir jau trečius metus organizuoja Pyragų dieną. Jos metu administracijos darbuotojai pradžiugina savo kolegas kvapniais, skaniais naminiais pyragais. Ir ne tik kolegas: į šventę pakviečiami žiniasklaidos atstovai, daugiavaikių šeimų ir šeimynų vaikai, tėvai, globėjai, močiutės ir seneliai. Bet Pyragų dieną ne tik skanaujami pyragai: vienas pagrindinių šios šventės tikslų – paaukoti lėšų IŠSIPILDYMO AKCIJAI. Pernai Pyragų dienos metu savivaldybės administracijos darbuotojai paaukojo beveik 1300 Lt.

Skaityti daugiau...

Pagalba probleminėms šeimoms

2014 06 03Utenos rajono savivaldybė, drauge su 14 šalies savivaldybių, šiemet įsitraukė į visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus" projektą „Efektyvios alternatyvos vaikų institucinei globai". Švedijos socialinis fondas IKEA finansuoja projektą, kuriuo siekiama sudaryti sąlygas vaikui augti biologinėje šeimoje, o netekusiems tėvų globos – tinkamas globos ar įvaikinimo sąlygas, artimas šeimai, tinkamai tokius vaikus parengti savarankiškam gyvenimui. Projekto pristatymas vyko visose Utenos rajono seniūnijose ir Utenos rajono savivaldybės administracijoje. Su projekto idėjomis susipažino tiesiogiai ir netiesiogiai su probleminėmis šeimomis dirbantys Utenos miesto, seniūnijų, Utenos rajono socialinių paslaugų centro darbuotojai ir bendruomenių atstovai.

Skaityti daugiau...

Utenos vaikų globėjų klubo iniciatyva

2014 05 14Šių metų gegužės 17 d. Utenos rajone Raudoniškio kaime vyko tradicinė Utenos rajono globėjų ir globojamų vaikų šventė. Šventės dalyviai linksmai leido laiką: šoko, dainavo, deklamavo eilėraščius, dalyvavo įvairiuose žaidimuose, ir atrakcionuose. Renginyje svečiavosi SOS kaimo šeimyna. Visiems puikią nuotaiką ir skambias dainas dovanojo Utenos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis" muzikantai.

 

Gyventojai kviečiami dalyvauti apklausoje

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė pagal valstybinį veiklos auditą „Įvaikinimo organizavimas" atlieka gyventojų apklausą, kurios tikslas – išsiaiškinti Lietuvos gyventojų nuomonę ir požiūrį į įvaikinimą.
Į pateiktus anketos klausimus pirmiausiai atsakė savivaldybių administracijų vaikų teisių apsaugos skyriai, tarp jų – ir Utenos rajono savivaldybės administracijos Vaikų teisių apsaugos skyrius. Pasak skyriaus vedėjos Gailutės Blažienės, apklausoje dalyvavo ir įtėviai, kurie, atsakydami į pateiktus klausimus, išsakė savo nuomonę apie įvaikinimą.
Norėdama gauti kuo objektyvesnę gyventojų nuomonę, Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė siekia apklausti kuo didesnį respondentų skaičių, todėl dalyvauti apklausoje ir išsakyti savo požiūrį į įvaikinimą kviečia visus gyventojus.
Nuoroda į Iinternetinę apklausą: http://www.publika.lt/apklausa-15-5369e5ead4011.html

Su visuomenine organizacija „Gelbėkit vaikus" savivaldybė vykdo bendrą projektą

2014 05 02 2014 m. balandžio 15 d., pasirašiusi sutartį su visuomenine organizacija „Gelbėkit vaikus", Utenos rajono savivaldybė dalyvauja naujame projekte „Efektyvios alternatyvos vaikų institucinei globai", kurį remia IKEA socialinis fondas.
Sutartyje numatyta, kad iki 2015 m. birželio 30 d., kol vyks projektas, „Gelbėkit vaikus" vykdys mokymus specialistams, kurie tiesiogiai ar netiesiogiai dirba su probleminėmis šeimomis, o savivaldybė įsipareigojo dalyvauti bendrai organizuojamuose renginiuose, taip pat dalyvauti stiprinant jau esamas ir kuriant naujas paslaugas minėtoms šeimoms.
Pirmieji renginiai jau įvyko Saldutiškio ir Tauragnų seniūnijose, kur projekto psichologė Aurelija Lingienė susitikimuose su seniūnais, socialiniais darbuotojais, mokyklų, bendruomenių tarybų, policijos atstovais pristatė projektą. Šiuose renginiuose dalyvavę savivaldybės administracijos Vaikų teisių apsaugos skyriaus ir Utenos vaikų globos namų specialistai ne tik supažindino su globojamų vaikų Utenos rajone situacija, bet ir kvietė susitikimo dalyvius tapti globėjais – suteikti galimybę vaikams, netekusiems tėvų globos, augti šeimose.
Kiti užsiėmimai numatyti Užpalių ir Vyžuonų seniūnijose.

Joomla templates by a4joomla