1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Žiūrovų aistras Utenos hipodrome kaitins Lietuvos ir Izraelio beisbolininkai

2019 07 18 beisbolas

Utenos rajono savivaldybės administracijoje liepos 16 d. meras Alvydas Katinas priėmė Lietuvos beisbolo asociacijos prezidentą Virmidą Neverauską ir Utenos hipodromo, kuris priklauso UAB „Kasandros grupė", direktorių Tomą Cicėną. Susitikime dalyvavo Utenos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Vitalijus Šeršniovas, beisbolo klubo „Utenos titanai" vadovas Eimantas Žičkus, šio klubo atstovė Gintarė Žičkienė.

Susitikimas surengtas Utenos rajono savivaldybės administracijoje, kuri yra pasirašiusi koncesijos sutartį su UAB „Kasandros grupė". Liepos pradžioje nacionalinė Lietuvos vyrų beisbolo rinktinė triumfavo Slovakijoje vykusiame Europos čempionato B grupės turnyro finale. Liepos 26-28 dienomis serijoje iki dviejų pergalių su kito B grupės turnyro nugalėtojais – Izraelio beisbolininkais – lietuviai varžysis dėl patekimo į pagrindinį Europos čempionatą. Europos beisbolo konfederacijos techninė komisija nusprendė, kad iš aplankytų Lietuvoje stadionų tinkamiausia vieta rungtynėms surengti yra Utenos hipodromas.
„Nugalėtojas gauna teisę žaisti namuose. Mums tai didelis iššūkis, ir kelio atgal nėra. Laiko liko mažai, o darbo reikės įdėti daug", – sakė V. Neverauskas.
T. Cicėnas susitikime patvirtino sutinkantis su siūlymu Utenos hipodrome rengti tarptautines beisbolo varžybas ir sudaryti tinkamas sąlygas joms vykti.
„Mes pasiryžę padėti, būti tarpininkais ir garantuoti, kad varžybos įvyks, bendrom pastangom padengti jų organizavimo išlaidas", – pažadėjo beisbolininkų atstovams A. Katinas.

Pranešimas apie numatomą statinių (jų dalių) projektavimo pradžią ir visuomenės dalyvavimą svarstant statinių (jų dalių) projektinius pasiūlymus

photo

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos statybos įstatymu ir statybos techniniu reglamentu STR 1.04.04:2017 „Statinio projektavimas, projekto ekspertizė", statytojas R. K. informuoja visuomenę apie numatomą visuomenei svarbaus paslaugų paskirties pastato projektavimą, kuriam Teritorijų planavimo įstatymo nustatytais atvejais neparengtas detalusis planas ir statyba žemės sklype, kadastriniu Nr. 8270/0010:133 Utenos m. k.v., esančiame, Pramonės g. 9B, Utenoje, yra leidžiama.
Statytojas per 3 darbo dienas prie statybos sklypo ribos turi pastatyti stendą su išvardinta informacija, kurį privaloma laikyti ne mažiau 10 darbo dienų nuo šio pranešimo savivaldybės interneto svetainėje www.utena.lt, paskelbimo dienos.
Techninio projekto pavadinimas: Savitarnos automobilių plovyklos Pramonės g. 9B, Utenoje, statybos projektas.
Statybos geografinė vieta: Pramonės g. 9B, Utenos miestas, sklypo kadastrinis Nr. 8270/0010:133 Utenos m. k.v.

Skaityti daugiau...

Mokiniams teikiama socialinė parama

Primename, kad nuo 2019 sausio 1 d. pasikeitė Lietuvos Respublikos socialinės paramos mokiniams įstatymas. Socialinė parama mokiniams skiriama, kai jie mokosi pagal bendrojo lavinimo (pradinio, pagrindinio, vidurinio ar specialiojo ugdymo) ar priešmokyklinio ugdymo programas. Mokiniai turi teisę į nemokamą maitinimą (pietūs, maitinimas mokyklų organizuojamose dieninėse vasaros poilsio stovyklose) ir paramą mokinio reikmenims įsigyti šiomis sąlygomis:
1. Jeigu vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės kaip 183 Eur.

Skaityti daugiau...

Universiados medalininkė Ieva Zarankaitė garsina Lietuvos vardą pasaulyje

2019 07 17 ZarankaiteUtenos rajono savivaldybės administracijoje liepos 17 d. pagerbta uteniškė disko metikė Ieva Zarankaitė, Neapolyje vykusioje XXX pasaulio studentų vasaros Universiadoje iškovojusi bronzos medalį. Sportininkė diską nusviedė 56,75 metro ir pasiekė geriausią sezono rezultatą. Kartu pasveikinta ir Utenos daugiafunckio centro trenerė Vita Zarankienė, treniruojanti savo dukterį.

„Tikiu, kad ir ateityje visose gyvenimo srityse laikysitės principo visur pirmauti", – kalbėjo I. Zarankaitei padėką ir dovaną įteikęs Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas. L. e. Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjo pareigas Alvydas Gražys palinkėjo disko metikei sėkmės ne tik artėjančiame Lietuvos čempionate, bet ir siekiant tikslo patekti į 2020 metų olimpines vasaros žaidynes.

Skaityti daugiau...

Daugailiuose vakar iš dangaus krito kruša

2019 07 16 krusaDaugailiuose liepos 16 d., kuri minima kaip Šv. Mergelės Marijos Škaplierinės diena, atrodė kaip žiemą. Vakar po pietų apie 15 val. miestelyje prasidėjo kruša, ledukais padengusi ne tik gėlynus, bet ir daržus bei kelius. Senieji daugailiškiai tvirtino neprisimenantys panašių gamtos išdaigų.

„Aukščiausiasis mums už ką nors atsidėkodamas iš dangaus pabėrė tikrų perlų, – stebėjosi Utenos rajono savivaldybės administracijos Daugailių seniūnijos seniūnė Giedrė Eimutienė. – Kruša, kuri tęsėsi apie 20 minučių, ištaškė visus daržus ir gėlynus. Žmonės pasakojo, kad kelyje į Juknėnus mašinos negalėjo užvažiuoti ant kalno.“

Šiandien iki pietų sniegas miestelyje dar daug kur nebuvo nutirpęs ir priminė žiemą.

Gimnazijas šiemet baigė aštuoniolika šimtukininkų

2019 07 16 simtukininkai

Utena šiemet gali didžiuotis net aštuoniolika rajono gimnazijas baigusių abiturientų, kurie už valstybinius brandos egzaminus gavo aukščiausius įvertinimus – šimtukus (pernai tokių buvo 23). Šia proga šiandien Utenos rajono savivaldybės administracijoje rinkosi šimtukais valstybinės brandos egzaminus išlaikę abiturientai, kuriems surengta pagerbimo šventė. Jos metu šimtukininkams įteiktos atminimo dovanos ir padėkos už labai gerą mokymąsi ir puikius valstybinių brandos egzaminų rezultatus.

Net du šimtukus už puikiai išlaikytus informacinių technologijų ir matematikos egzaminų rezultatus gavo Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos abiturientas Deividas Simanavičius. Šimtu balų už matematikos egzamino rezultatus įvertintas Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos abiturientas Juozapas Venslova.

Skaityti daugiau...

Sporto aikštelėje planuojama pakeisti dangą

2019 07 15 aikstynas

Prie Utenos daugiafunkcio sporto centro esančioje sporto aikštelėje liepos 15 d. lankėsi ir jos būkle domėjosi Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas. Kartu su meru atvyko ir Utenos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Vitalijus Šeršniovas, Utenos rajono savivaldybės administracijos Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus vedėjas Nerijus Malinauskas.

Skaityti daugiau...

Atsiras Utenoje pramogų slėnis ar ne, spręs gyventojai

Utenos rajono savivaldybėje sudaryta darbo grupė iki š. m. rugpjūčio 15 d. turi parengti siūlymų dėl Utenos tvenkinio poilsiavietės ir Vestuvių kalno bei jo prieigų sutvarkymo. Gyventojai kviečiami pareikšti savo nuomonę ir teikti pasiūlymus, kaip turėtų būti sutvarkyta teritorija prie Utenos tvenkinio ir Vestuvių kalno, kokių pramogų norėtų joje matyti, ar reikia šią vietą paversti pramogų slėniu, kokie dar objektai turėtų atsirasti minėtoje teritorijoje.
Primename, kad gyventojai iki š. m. liepos 20 d. dar gali pareikšti savo nuomonę bei pateikti pasiūlymų dėl minėtų objektų sutvarkymo. Savo pasiūlymus galite siųsti el. p. adresais: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. , Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. , Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.  arba atnešti į Utenos rajono savivaldybės administraciją (103 kab., I aukštas, Utenio a. 4, Utena). Maloniai laukiame Jūsų nuomonių, pastabų ir pasiūlymų

Alfonso Nykos-Niliūno šimtmetį minėsime vaikščiodami poeto pramintais takais

DSC 1713

Šiandien, liepos 15 d., Utenoje minimas Nemeikščių (Utenos raj.) kaime gimusio, vieno garsiausių XX amžiaus lietuvių išeivijos poetų Alfonso Nykos-Niliūno (1919–2015) gimimo šimtmetis.

Poeto tėviškėje jo atminimas įprasmintas pastatytu stendu, kuriame atsispindi svarbiausi A. Nykos-Niliūno gyvenimo ir kūrybos momentai. Utenos rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus specialistas Arvydas Mitalas sakė, kad stendas pastatytas Paminklotvarkos programos lėšomis, o netrukus prie jo naudojantis specialia išmaniojo telefono programėle bus galima pasiklausyti paties A. Nykos-Niliūno įskaitytų eilių.
Gražiai A.Nykos-Niliūno atminimą prieš pora metų įamžino ir Nemeikščių bendruomenė. Jos pastangomis gimtajame poeto kaime pastatytas stogastulpis, kurį išdrožė tautodailininkas Algirdas Kamliauskas.

Skaityti daugiau...

Centrinės valdžios politika investicijų srityje riboja regionų galimybes

DSC 1643

Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas susitiko su IQ žurnalo vyriausiuoju redaktoriumi Ovidijumi Lukošiumi, šio žurnalo plėtros projektų vadovu dr. Arvydu Vidžiūnu ir Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų Utenos filialo direktoriumi Jurgiu Dumbrava. Susitikimo dalyviai apsikeitė nuomonėmis bei diskutavo apie rudenį Utenoje įvyksiantį Aukštaitijos verslo forumą, kurį rengia IQ žurnalas.

Skaityti daugiau...

Joomla templates by a4joomla