1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Su Tarptautine muziejų diena!

Tarptautine muzieju diena! 2019-05

Sprendžiant kioskų problemą: ar jie galėtų tapti miesto puošmena?

Pastaruoju metu Utenos mieste galima pamatyti vis dažniau atsirandančių kioskų ar laikinųjų statinių bei prekybos įrenginių. Vieni jų yra užkandinių tipo, kituose prekiaujama įvairiais vaisiais ar daržovėmis, treti skirti teikti paslaugas (pvz. taksi). Utenoje smulkieji verslai yra labai pageidautini, jų plėtrą skatina ir palaiko Utenos rajono savivaldybė, bet atsiranda problemų dėl tam tikrų kioskų vizualių reikalavimų ir standartų laikymosi bei viešojo intereso gynimo.

Skaityti daugiau...

2019-ieji – Lietuvos Nepriklausomybės kovų atminimo metai. Pagerbkime savanorius, žuvusius už Lietuvos nepriklausomybę

L1090885 (Custom)1919-05-21 ties Pakalnių kaimu kautynėse su Sovietų Rusijos kariuomene žuvo Lietuvos kariuomenės 1-ojo pėstininkų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino pulko, 6-osios kuopos kariai savanoriai:
• Kazys Radzevičius, g. 1899 m., gyv. Klinavo k., Liubavo vlsč., Marijampolės aps., eilinis;
• Vincas Bruzbartas, g. 1893 m., eilinis;
• Petras Didžiulis, g. 1899 (1896) m., gyv. Ožkinių k., Punsko vlsč., Seinų aps., eilinis.
1919-05-23 prie Gudiškių kaimo kautynėse su Sovietų Rusijos kariuomenės Pskovo divizijos daliniu žuvo Lietuvos kariai savanoriai:
• Jurgis Surdokas, g. 1900 m., gyv. Babraunykų k., Simno vlsč., Alytaus aps., Lietuvos kariuomenės 1-ojo pėstininkų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino pulko, 5-osios kuopos karys;

Skaityti daugiau...

DĖL ŠALNŲ PADARINIŲ

Utenos rajono savivaldybės administracija informuoja, kad ūkininkai, kurių pasėliai, sodai, uogynai nukentėjo nuo 2019 m. pavasarinių šalnų, privalo kuo skubiau apie tai informuoti savo seniūnijų žemės ūkio specialistus.

Kviečiame į seniūnaičių rinkimus!

Šią savaitę Utenos miesto seniūnijoje vyko dveji seniūnaičių rinkimai. Gegužės 14 d. Grybelių seniūnaitijoje gyventojų susirinkime seniūnaite išrinkta Vida Maišėnienė, o Joneliškio seniūnaičiu tapo Edgaras Skardžius.
Gegužės 16 d. vykusiose gyventojų apklausose kitų aštuonių seniūnaitijų seniūnaičiai neišrinkti, kadangi pagal teisės aktus kandidatai nesurinko reikiamų 5 proc. rinkėjų balsų. Pakartotiniai seniūnaičių rinkimai vyks gegužės 21 d. nuo 11 iki 19 val. Utenos kolegijoje (Utenio a. 2, socialinių mokslų kabinetas Nr. 1-07).
Primename kandidatų sąrašą:
Aukštakalnio seniūnaitija – Ligita Reišienė
Ąžuolijos seniūnaitija – Regina Zapolskienė
Dauniškio ežero seniūnaitija – Valdemaras Žvirblis
Krašuonos seniūnaitija – Gytis Stundžia
Smėlio seniūnaitija – Gražina Lygnugarienė
Taikos seniūnaitija – Jurgita Čereškienė
Vyturių seniūnaitija – Diana Tumėnienė
Vyžuonaičio ežero seniūnaitija – Arvydas Ramelis.
Visus miesto gyventojus raginame ir kviečiame dalyvauti seniūnaičių rinkimuose ir išreikšti savo valią.
Maloniai Jūsų laukiame Utenos kolegijoje gegužės 21 d. ir tikimės aktyvaus dalyvavimo!

Civilinės saugos mokymai atsakingiems ūkio subjektų, įstaigų darbuotojams

Be pavadinimoGegužės 16 d. Utenos Krašuonos progimnazijos konferencijų salėje Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus specialistai surengė civilinės saugos mokymus Utenos rajono įstaigų, įmonių darbuotojams, atsakingiems už civilinės saugos organizavimą įmonėse, įstaigose.
Mokymų metu mokymų dalyviai buvo supažindinti su civilinės saugos sistemos organizavimo Lietuvoje principais, gyventojų, ūkio subjektų ir kitų įstaigų teisėmis ir pareigomis civilinės saugos srityje, ūkio subjektų ir kitų įstaigų funkcijomis įgyvendinant civilinės saugos sistemos uždavinius, ekstremaliųjų įvykių ir ekstremalių situacijų pobūdžius, galimomis ekstremaliomis situacijomis Lietuvoje bei Utenos rajono savivaldybėje, civilinės saugos mokymu, pratybų organizavimu ir vykdymu.
Taip pat kalbėta apie gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą, jos veikimo principus bei atsakingų asmenų veiksmus paskelbus konkretaus signalo pavojų, gyventojų evakavimą, apsaugą kolektyvinės apsaugos statiniuose.

Tarptautinė roko spektaklio grupė „No Longer Music” ir grupė „NUTEKI” gegužės 22d. atvyksta į UTENĄ!

NLM A3 Utena (Custom)Gegužės 21–24 dienomis į Lietuvą atvyksta grupė „No Longer Music", surengsianti įspūdingus teatralizuotus koncertus net keturiose mūsų šalies miestuose: Marijampolėje, Utenoje, Kėdainiuose ir Šiauliuose.
„No Longer Music" sukurta 1985 metais Amsterdame. Vien per pastaruosius 5 metus grupė pasirodė daugiau nei 200 000 žmonių iš daugiau nei 20 šalių: nuo Brazilijos iki Naujosios Zelandijos. Grupės „No Longer Music" pradžia – šiaurės Europos punk judėjimas, kuris atspindi šiuolaikinius pop, rock ir elektroninį stilius. Jų pasirodymai visada stebina vaizdiniais efektais, kūrybiška, gyva, modernia muzika, scenos drama, choreografiniu šokiu, vaizdo projekcijomis, net ugnimi ir dar daugiau.

Skaityti daugiau...

Sėkmė nuo Utenos motokrosininkų nenusisuka

60342207 1788294117983161 8944187463123861504 n - Copy (Custom)Utenos motokroso komanda UtenaRacingSchool.lt 2019 metų Lietuvos motokroso čempionatą pradėjo pergale.
Gegužės 11–12 dienomis vykusiame čempionate Utenos komanda laimėjo pirmąjį čempionato etapą.
Komandų rezultatus galima rasti: http://www.lmsf.lt/sites/default/files/inline-files/LT_ch_teams_2019_round_1_teams_individual_points.pdf

O apdovanojimus pamatyti filmuke: https://youtu.be/jgv0Mn2SpMM.

 

Lietuvos kaimo turizmo XXII-ojo sezono atidarymo šventė

60296923 2254617268084406 5215145351765295104 oApie ypatingą ūkininkavimo būdą, arba kodėl būtinai reikia nusimaudyti Alaušo ežere Ar jūs jau šiemet maudėtės ežere? Ne? O Lietuvos kaimo turizmo asociacijos prezidentas Linas Žabaliūnas bei Lietuvos verslo konfederacijos vadovas Valdas Sutkus jau išbandė pavasarinius malonumus ežere. Lietuvos kaimo turizmo asociacijos prezidentas tai padarė ne bet kur, o gražuoliame Alauše. Tam buvo puiki proga: gegužės 15 d. prie Alaušo, poilsio ir renginių centre „Alaušo slėnis", buvo atidarytas Lietuvos kaimo turizmo XXII-asis sezonas. Atvykęs diena anksčiau, Linas Žabaliūnas, prisiklausęs kalbų, kad Utenoje visi maudosi nuo ankstyvo pavasario, o kai kurie – ir žiemą, nenorėdamas atsilikti nuo kitų ir rausti iš gėdos, ankti ryte, saulei tekant, pūkštelėjo į Alaušo bangas. Nors tos pirmos dienos „Alaušo slėnyje" orai labiau priminė rudenį, bet išgirdęs, kad prie Alaušo, o juoba nusimaudžius, viskas pasikeičia tik į gera, neiškentė neišbandęs šio burto.

Skaityti daugiau...

Karinė operacija Daugailiuose – prisiminti Nepriklausomybės kovas

DSC01976 (Custom)Gegužės 15 dieną Daugailiai tapo ... karo zona. Ne, neišsigąskit, tikras karas nei Daugailių, nei kitų Utenos rajono vietovių nepalietė. Miestelyje buvo filmuojama būsimo dviejų dalių dokumentinio filmo „1919–ųjų karas su bolševikais. Šimtmečio kovų didvyriai", skirto Nepriklausomybės kovų 100–mečiui paminėti, antroji dalis.
Filmą LRT televizijos užsakymu kuria VŠĮ „Pilietinė medija". Viena iš dokumentikos dalių yra skirta Zarasų mūšiui, vykusiam 1919 m. rugpjūčio 23 d.– rugpjūčio 30 dienomis, paminėti. Šis mūšis svarbus tuo, kad tai buvo didžiausio mąsto savarankiška Lietuvos kariuomenės surengta karinė operacija Nepriklausomybės karo metu.

Skaityti daugiau...

Joomla templates by a4joomla