Aplinkos apsaugos skyrius informuoja, kad 2025 m. birželio 10 d. buvo paimti vandens telkinių, esančių Utenos mieste ir rajone, t. y. 32-jų maudyklų vandens mėginiai.
Mėginiai buvo paimti iš maudyklų, esančių Utenos mieste: Dauniškio (Aušros g. ir Sudeikių g.) ežero, Utenos tvenkinio (Vestuvių g. ir šalia žirgyno), Vyžuonaičio (Molėtų g. ir Ežero g.) ežero ir maudyklų, esančių kaimo seniūnijose: Daugailių – Alaušo ežero (Maneičių k.), Leliūnų – Leliūnų parko tvenkinio, Ilgio ežero (Antalgės k.), Vidinksto ežero (Pakalnių k.), Saldutiškio – Aiseto (Antakalnio, Pajuodenės ir Paisetės kaimuose), Pakaso (Kirdeikių k.) ir Lamėsto (Antalamėstės k.) ežerų, Sudeikių – Alaušo (Sudeikiai) ir Rašio (Sirutėnų k.) ežerų, Tauragnų – Tauragno (didžioji ir šalia malūno), Labės (didžioji ir gyvūnų augintinių) ir Klykių ežerų, Utenos – Nemeikšių, Biliakiemio, Vaikutėnų tvenkinių ir Kernadėto (Kvyklių k.) ežero, Užpalių – Šventosios upės (maudyklos, esančios Kaniūkų k., Astiko g. ir J. Basanavičiaus g. Užpaliuose), Vyžuonų – Vyžuonų tvenkinio, Dusyno (Šiaudinių k.) ir Lukno (Galelių k.) ežerų.
Parengtas naujas natūralių pievų ir ganyklų, pelkių ir šaltinynų specialiųjų žemės naudojimo sąlygų žemėlapių pakeitimo projektas
nformuojame, kad parengti natūralių pievų ir ganyklų bei pelkių ir šaltinynų žemėlapių, patvirtintų Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos (VSTT) direktoriaus 2023 m. rugsėjo 21 d. įsakymu Nr. V-93, pakeitimai.
Teritorijų, kuriose taikomos šių dviejų kategorijų specialiosios žemės naudojimo sąlygos, pirminiai žemėlapiai buvo patvirtinti 2023 m. pabaigoje ir apėmė apie 75,7 tūkst. ha natūralių pievų ir ganyklų bei 110,6 tūkst. ha pelkių ir šaltinynų.
Svarbu gyventojams, kurie dėl gręžinio įteisinimo į savivaldybę kreipėsi iki balandžio 30 d.
Lietuvos geologijos tarnyba informuoja, kad, atsižvelgiant į gyventojų poreikius, patvirtinta galimybė užbaigti gręžinių registraciją būtent tiems, kurie iki 2025 m. balandžio 30 d. pateikė paraiškas savivaldybių administracijoms.
Asmenys, kurie į savivaldybę dėl pritarimo kreipėsi iki nurodytos datos, įteisinimo procedūrą gali užbaigti pasirinktu būdu:
per LGT elektroninių paslaugų sistemą (rinkitės Gręžiniai / Duomenų teikimas / Gręžinio paso duomenų teikimas pagal gręžinių įteisinimo laikinąjį įstatymą);
elektroniniu paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.;
LIETUVOS HIDROMETEOROLOGIJOS TARNYBA PERSPĖJA APIE ARTĖJANČIĄ AUDRĄ!
Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba perspėja apie stichinį meteorologinį reiškinį – labai smarkią audrą.
Birželio 5 d. popietę kai kur pietiniuose Lietuvos rajonuose pradės formuotis labai smarki audra, vėliau ji išplis į daugelį pietinių ir rytinių rajonų: numatomos trumpos liūtys su perkūnija, vietomis lis smarkiai, kris kruša, kils škvalas 15–20 m/s, kai kur iki 25 m/s.
Informacija
,,Neatsakingas elgesys su gamta bumerangu grįžta mūsų sveikatai. 2004 metais Jungtinėje Karalystėje pirmą kartą nustatyti antidepresanto „Prozac“ pėdsakai geriamajame vandenyje. Tuomet atrodė, kad problema – toli nuo mūsų. Tačiau po dviejų dešimtmečių įvairių vaistų pėdsakų jau randame ir Lietuvos vandenyse. Mokslininkai, rūšiavimo specialistai ir farmacininkai skuba įspėti visuomenę – jei situacija nesikeis, pasekmės gali būti nenuspėjamos.
2024-aisiais pagal naująją Valstybinę aplinkos monitoringo programą pirmą kartą matuoti vaistinių medžiagų likučių pėdsakai požeminiame vandenyje. Keliose tyrimo vietose aptikta įvairių vaistų pėdsakų. Pavyzdžiui, šalia Kariotiškių sąvartyno nustatyta ibuprofeno mikrodalelių, o Vilniaus valymo įrenginių aplinkoje – diklofenako.
Plačiau apie problematiką ir ekspertų patarimus rasite Gamintojų ir importuotojų asociacijos „Gamtos ateities“ interneto svetainėje".