school and education

Tel.  +370 389 61600
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Savivaldybės priimamasis: (8 389) 64041 Daugiau informacijos         Pasitikėjimo telefonas: (8 800 77472), el. paštas: [email protected]   Daugiau informacijos

Kviečiame išgyventi virtualios realybės pasakojimą ir pajusti Utenos krašto dvasią! Registruokis į virtualios realybės filmo „Nepažįstamoji“ peržiūrą!

nepazistamoji

Interaktyvus Virtualios Realybės filmas „Nepažįstamoji“, tai šiuolaikines VR ir 360 laipsnių filmavimo technologijas bei programavimą į koliažinį poetinį turinį infiltruojantis filmas apie Lietuvoje gyvenusią žinomą rusų kilmės dailininkę, vieną iš Miuncheno ekspresionistinės tapybos menininkų grupės „Mėlynasis Raitelis“ įkūrėjų M. Verviokiną (1860 – 1938). Filmo kūrėjai atsisako įprastos linijinės biografinės istorijos ir vietoj to žiūrovą perkelia į neišbaigtus ir fragmentiškus „Nepažįstamosios“ prisiminimus bei suteikia žiūrovui laisvę pačiam po juos pasivaikščioti.

Nelyg erdvėlaikio siužetiniuose kambariuose žiūrovas pats kurs savo istorijos koliažą ir gali laisvai judėti tiek trimis mums žinomais išmatavimais, tiek ketvirtuoju – laiku. Utenos rajone nufilmuoti gyvenimo fragmentai, kelios aktorės vaidinančios tą patį personažą bei pačios M. Veriovkinos poetiniai tekstai filme sukuria savotišką atminties koliažo diskusiją – kas vyksta mūsų atmintyje? Ką esame linkę apie save prisiminti? Ar įmanoma šias nuotrupas surinkti į vieną visumą? Šių klausimų mozaikoje žiūrovas tampa detektyvu iš detalių, daiktų, prisiminimų ir tekstų besistengiantis surinkti sau artimą žinomos dailininkės paveikslą.
Filmo pagrindu tampa 1910 m. M. Veriovkinos grįžimas į Vyžuonėlių dvarą Utenos rajone, kuriame dailininkė praleido savo vaikystę. Čia, grįždama į vaikystės dvarą, ji suvokia grįžusi ne viena… Žiūrovo pasirinkimo valioje esanti M. Veriovkina keliauja po savo pačios prisiminimus, skirtingus savęs atspindžius, įvykius, skirtingus laikmečius, kurie ilgainiui ima kurti dualistinį, sunkiai apibrėžiamą ir apibendrinimą dramatiškos ir gilios asmenybės paveikslą. Šis „Nepažįstamosios“ portretas mums kalba ir apie mus pačius – sunkiai apibrėžiamus, apibendrinamus ir nesugebančius savo prisiminimų detalių apjungti į linijinę istoriją. Ar žmogaus gyvenimas gali tapti paprasčiausiu naratyvu?
Literatūriniu filmo pagrindu tampa M. Veriovkinos „Laiškai Nepažįstamajam“, laiškai mylimajam A. Jevlenskiui bei tėvui V. Veriovkinui.
Projektas filmuotas unikalia kino lygio 360° turinio fiksavimo technika, kurią sukūrė „Gluk Media“ kartu su susikertančių medijų klasteriu ,,Nebula“. Išskirtinė technologinė platforma leido įgyvendinti ir iki šiol neįmanomais buvusius planus – tokius kaip 360° kameros skrydis dronu ar plaukimas valtimi.
Scenarijaus autorius ir režisierius Žilvinas Vingelis, dailininkė Dovilė Gecaitė, kompozitorius Mykolas Natalevičius, postprodukcija „Gluk Media“, prodiuseris Darius Vizbaras. Filme vaidina žinomi Lietuvos aktoriai Vilma Raubaitė, Paulina Simutytė, Aleksas Kazanavičius, Ramūnas Cicėnas ir Erika Račkytė.
Filmo peržiūros vyksta Utenos regiono vietos veiklos grupės patalpose (Taikos g. 6, Utena.) prieš tai užpildžius REGISTRACIJOS anketą: https://forms.gle/7kTfb8vNkVwFGWF28
Filmą vienu metu gali žiūrėti vienas žiūrovas, filmo trukmė 35 min.
Projektas „Aukštaitijos metai: mėlynojo raitelio sugrįžimas“
Projektą įgyvendina Utenos regiono vietos veiklos grupė
Projektą finansuoja Utenos rajono savivaldybė

Savivaldybės priimamasis

+370 389 64041