school and education

Tel.  +370 389 61600
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Savivaldybės priimamasis: (8 389) 64041 Daugiau informacijos         Pasitikėjimo telefonas: (8 800 77472), el. paštas: [email protected]   Daugiau informacijos

Pradedamas įgyvendinti projektas

LT Co fundedbytheEU RGB POSUtenos rajono savivaldybės administracija kartu su Asmens su negalia teisių apsaugos agentūra prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vykdo projektą Nr. 07-018-P-0001 „Perėjimas nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų Sostinės, Vidurio ir Vakarų Lietuvos regionuose“.
Projekto tikslas – sukurti kompleksiškai teikiamų paslaugų sistemą, kuri sudarytų galimybes asmeniui su psichikos ir (ar) intelekto negalia ar jo šeimai (globėjams, rūpintojams) gauti individualias pagal poreikius paslaugas ir reikiamą pagalbą bendruomenėje.
Kas gali pasinaudoti atvejo vadybos paslauga? Atvejo vadybos paslauga gali pasinaudoti darbingo amžiaus psichikos ir (ar) intelekto negalią turintys asmenys, kuriems nustatytas 0 – 55 proc. dalyvumo lygis, arba psichikos ir (ar) intelekto negalia turintys asmenys, kuriems iki 2023 m. gruodžio 31 d. nustatytas 0–55 proc. darbingumo lygis.
Atvejo vadyba – tai dinamiškas ir bendradarbiavimu grįstas procesas, kuriame atvejo vadybininkas, dirbdamas su asmenimis, turinčiais individualių ir kompleksinių poreikių, vertina, planuoja, organizuoja ir koordinuoja paslaugų, reikalingų asmens poreikių tenkinimui, įgyvendinimą.

Skaityti daugiau

Utenos Krašuonos progimnazijos renginys „Šok į tėvų klumpes“

2024 05 20 renginysŠių metų gegužės 17 d. Utenos rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai dalyvavo Utenos Krašuonos progimnazijos renginyje „Šok į tėvų klumpes“.
Renginio metų buvo pristatyta skyriaus darbuotojų profesija, skyriaus tikslai, uždaviniai ir atliekamas darbas. Renginio metu buvo atsakinėjama į moksleivių užduodamus klausimus, susijusius su profesija, bei apie viešosios tvarkos pažeidimus. Taip pat mokiniams buvo priminta, kaip turi elgtis viešose vietose, kaip tinkamai, saugiai naudotis elektriniais paspirtukais.
Renginio metu dalyvavo dviejų 7-8 klasės moksleiviai.

 

Kvietimas teikti paraiškas studentų rėmimo konkursui

Vadovaujantis Utenos rajono savivaldybės studentų rėmimo programos tvarkos aprašu, patvirtintu 2021 m. birželio 29d. Utenos rajono tarybos sprendimu Nr. TS-195 „Dėl Utenos rajono savivaldybės studentų rėmimo programos tvarkos aprašo patvirtinimo“ su pakeitimu 2024 m. balandžio 25d. Utenos rajono tarybos sprendimu Nr. TS-111 „Dėl Utenos rajono savivaldybės tarybos 2021 m. birželio 29 d. sprendimo Nr. TS-195 „Dėl Utenos rajono savivaldybės studentų rėmimo programos tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo“ Utenos rajono savivaldybės administracija kviečia teikti paraiškas studentų rėmimo konkursui.
Studentų rėmimo konkurse gali dalyvauti ir pretenduoti į stipendiją Lietuvos ir užsienio aukštųjų mokyklų pirmosios (bakalauro, profesinio bakalauro), antrosios (magistrantūros) pakopų,
vientisosiose ar perkvalifikavimo studijose studijuojantys studentai, kurie įsipareigoja baigę studijas dirbti įmonėse, įstaigose, organizacijose, kurių steigėja Utenos rajono savivaldybė bei kitose Utenos rajone savo veiklą įregistravusiose ir vykdančiose įmonėse. Reikalingų specialybių prioritetinis sąrašas patvirtintas 2024 m. gegužės 16 d. Utenos rajono savivaldybės mero potvarkiu Nr. MP-393
Konkurso dalyvių paraiškos teikiamos Utenos rajono savivaldybės administracijai iki 2024 m. spalio 1 d. 17:00 val.

Skaityti daugiau

Planuojama stebėti maudyklų vandens kokybę

2024 05 16 PoilsiavieteUtenos rajono savivaldybės administracija, vadovaudamasi Lietuvos higienos norma HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ ir Utenos rajono savivaldybės tarybos patvirtintu Utenos rajono savivaldybės paplūdimių ir poilsiaviečių sąrašu, 2024 m. maudymosi sezono (laikotarpis nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 15 d.) metu numato vykdyti Utenos rajono savivaldybės teritorijoje esančių maudyklų vandens kokybės stebėseną. Planuojama Alaušo ežero (Sudeikiai), Dauniškio ežero (Aušros g., Utena), Dauniškio ežero (Sudeikių g., Utena), Tauragno ežero (Tauragnai), Utenos tvenkinio (Vestuvių g., Utena), Vyžuonaičio ežero (Ežero g., Utena), Vyžuonaičio ežero (Molėtų g., Utena) maudyklų vandens kokybės tyrimus atlikti kas dvi savaites, o kitose Utenos rajono vandens telkinių maudyklose (pridedamas Poilsiaviečių maudyklų sąrašas) - du kartus per maudymosi sezoną.
Utenos mieste ir Utenos rajono seniūnijose esančių maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatai bus skelbiami stebimų maudyklų informaciniuose stenduose ir Utenos rajono savivaldybės interneto svetainėje adresu www.utenosmonitoringas.lt.
Kilus neaiškumų dėl maudyklų stebėsenos, gyventojai gali kreiptis į Aplinkos apsaugos skyrių tel. + 370 640 79 364 arba el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

 

Smurtui prieš moteris - „Stipresnė už baimę” freska

2024 05 15 smurtas2024 m. gegužės 18 d. Utenos turizmo sezono atidarymo metu Utenos kultūros centro vidiniame kiemelyje bus pristatyta iliustratorės Eglės Narbutaitės freska „Stipresnė už baimę“. Kūrinio tikslas - kelti visuomenės sąmoningumą apie prieš moteris vykdomo smurto dažnumą, o menas - vienas iš įrankių šiam tikslui pasiekti. Lietuvoje 1 iš 3 moterų yra patyrusi smurtą iš savo partnerio, tačiau statistika atspindi tik dalį tikrovės - deja, tačiau apie didžiąją dalį smurto atvejų nėra pranešama. Apie kilusią idėją ir Baltijos Jūros Valstybių Tarybos dalinai finansuojamo projekto „Sisterhood Pathways” (liet. - Seserystės Takai) įgyvendinimą plačiau pasakojo „AY Institute” (liet. - AY Institutas) projektų vadovė Akvilė Latožaitė.

Skaityti daugiau

Pranešimas apie numatomą statinių (jų dalių) projektavimo pradžią ir visuomenės dalyvavimą svarstant statinių (jų dalių) projektinius pasiūlymus

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos statybos įstatymu ir statybos techniniu reglamentu STR 1.04.04:2017 „Statinio projektavimas, projekto ekspertizė“, statytojas Utenos rajono savivaldybė informuoja visuomenę apie numatomą visuomenei svarbios miesto gatvės rekonstravimą ir paviršinių nuotekų šalinimo tinklų projektavimą, kuriems Teritorijų planavimo įstatymo 20 straipsnyje nustatytais atvejais neparengtas detalusis planas ir statyba žemės sklype kadastro Nr. 8270/7001:167 Utenos m. k. v., adresu Gaspariškių g., Utena, yra leidžiama.
Statytojas per 3 darbo dienas prie statybos sklypo ribos turi pastatyti stendą su išvardinta informacija, kurį privaloma laikyti ne mažiau 10 darbo dienų nuo šio pranešimo savivaldybės interneto svetainėje www.utena.lt , paskelbimo dienos.
Techninio projekto pavadinimas: Gaspariškių gatvės, Utenoje, rekonstravimo projektas.

Skaityti daugiau

Informacija dėl Dauniškio parke esančių kovų lizdų

Informuojame, kad daug metų ir kiekvienais metais UAB „Utenos komunalininkas“, Utenos rajono savivaldybės administracijos (toliau – URSA) užsakymu ir gavusi leidimą iš Aplinkos apsaugos departamento prie aplinkos ministerijos Gyvosios gamtos apsaugos departamento iškelia Dauniškio parke esančius kovų lizdus. Dauniškio parkas yra gausiai lankoma miesto gyventojų ir svečių poilsio vieta. Parko medžiuose gausu varninių paukščių. Gyventi žmogaus kaimynystėje, perėjimui burtis į kolonijas ir jose garsiai bendrauti – tai iš prigimties nulemtos varninių paukščių rūšies savybės. Žinodami jų prigimtį vis tiek kiekvienais metais bandoma sėslius paukščius perkelti į kitą, atokesnę vietą. Vadovaujantis Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių nuostatomis, kovų lizdų negalima ardyti nuo kovo 1 d. iki liepos 1 d., todėl šie darbai yra vykdomi rudens, žiemos metu. Kiekvienais metais yra vykdomi lizdų iškėlimo darbai, iškeliama apie 250 vnt. kovų lizdų.

Skaityti daugiau

Susitikimas su Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininke Dalia Henke

2024 05 09 fotoUtenos rajono savivaldybės meras Marijus Kaukėnas, vicemerė Daiva Pečionė ir mero patarėjai Gytis Stankevičius bei Gerda Rušienė susitiko su Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininke Dalia Henke ir Lietuvos Respublikos Užsienio ministerijos Grįžimo į Lietuvą skyriaus vedėju Tadu Kubiliumi.
Susitikimo metu aptarėme kartu su Lietuvos Prezidento rinkimais vykstančio referendumo dėl pilietybės išsaugojimo įgyjant kitos, Lietuvai draugiškos valstybės pilietybę išsaugojimo svarbą, galimybę įtraukti diasporą į Utenos miesto šventės organizavimą ir jos metu vykstančias iniciatyvas, bendradarbiavimą švietimo ir bendruomeninių organizacijų veiklose, vasaros stovyklų užimtumo organizavimą.

Referendumas kartu su Prezidento rinkimais įvyks gegužės 12 d. Kviečiame būti aktyviais. Būkime vieningi.

 

Įgyvendintas Utenos seniūnijos bendruomenės projektas „Būti visiems kartu“, finansuotas dalyvaujamojo biudžeto lėšomis

2023 metais Utenos rajono savivaldybės gyventojai turėjo galimybę primą kartą dalyvauti Dalyvaujamajame biudžete.  Dalyvaujamasis biudžetas – tai būdas savivaldybei kartu su bendruomene spręsti dėl viešųjų lėšų panaudojimo, kai bendruomenės nariai patys siūlo idėjas ir balsuodami renka labiausiai patikusias, o savivaldybė jas realizuoja. Utenos rajono savivaldybės gyventojai turėjo galimybę pateikti savo projektų idėjas ir balsuoti už geriausią ir reikalingiausią. Už projektų idėjas idėjas viso balsavo virš 5 000 Utenos rajone gyvenamąją vietą deklaravusių asmenų, ne jaunesnių nei 18 metų. Atiduoti balsai už įdomiausias ir reikalingiausias bendruomenėms projektų idėjas. Didele balsų persvara mažos vertės projektų kategorijoje laimėjo Utenos seniūnijos bendruomenės projektas „Būti visiems kartu“ Biliakiemyje (1004 balsai). Projekto tikslas buvo sutvarkyti tvenkinio prieigų aplinką, įrengti poilsio zoną. Šiam projektui skirta  10 514,40 Eur savivaldybės lėšų. projektas įgyvendintas 2024 m. balandžio mėn. Pastatyta pavėsinė, suoliukai, įrengtas apšvietimas, atnaujinta laužavietė, įrengta paplūdimio tinklinio aikštelė, išvalytas tvenkinio krantas, paruošta vieta maudynėms. Įgyvendinus projektą poilsiavietė tapo jaukesnė ir patrauklesnė visiems poilsiautojams. Dėkojame visiems prisidėjusiems prie projekto įgyvendinimo.

 Utenos apskrityje VMI priminimų sulaukė 1,4 tūkst. gyventojų

Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Panevėžio AVMI) primena, kad gyventojams, kurie turėjo, tačiau nepateikė pajamų deklaracijos, VMI pradėjo siųsti priminimus. Utenos apskrityje priminimų jau sulaukė pirmieji 1,4 tūkst. gyventojų, kuriems privalu deklaruoti pajamas. Priminimai bus siunčiami dalimis per Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS).

Skaityti daugiau

Savivaldybės priimamasis

+370 389 64041