Konferencija „Nuo tyrimų iki sprendimų: ikimokyklinio ugdymo stiprinimas savivaldybėse“

Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija 2026 m. vasario 10 d. organizavo Lietuvos savivaldybių darbuotojams, dirbantiems ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo srityje, konferenciją „Nuo tyrimų iki sprendimų: ikimokyklinio ugdymo stiprinimas savivaldybėse“.
Reprezentuojant Utenos savivaldybę, renginyje dalyvavo Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Justė Rudokienė, o patirtimi dalijosi Utenos vaikų lopšelio – darželio „Gandrelis“ direktorė Diana Kraujalienė. Pristatyta informacija:
– Utenos rajono savivaldybėje ikimokykliniame ir priešmokykliniame ugdyme dalyvaujančių vaikų situacija (viršija šalies rodiklį);
– Ikimokyklinio ugdymo prieinamumas Utenoje;
– Utenos vaikų lopšelių – darželių infrastruktūros modernizacija (pastatų atnaujinimas, edukacinių ir lauko aplinkų kūrimas);
– Socialinės atskirties mažinimas;
– Bendradarbiavimo ir susitarimų kultūra švietime;
– Utenos strategija – „Miestas žmogui“ ir Utenos rajono savivaldybės Įtraukiojo ugdymo strategija.
Konferencijoje išklausytos temos ir dalyvauta diskusijoje:
– (Ne)matomi ugdymo pamatai ankstyvajame amžiuje: kas turi tapti prioritetu?
– Ankstyvojo amžiaus vaikų socialinių ir emocinių kompetencijų ugdymas;
– Ikimokyklinio ugdymo patritis dalyvaujant išoriniame vertinime;
– Švietimo pagalbos organizavimas;

Pasidalinkite su kitais
Prenumeruokite naujienas


Į viršų